Sauternes - víno

AOC Sauterne [sotern] je velmi prestižní apelací patřící do vinařské oblasti Bordeaux a současně je tou nejslavnější apelací produkující dezertní sladká bílá vína na světě. Rozkládá se na západě Francie nedaleko od města Bordeaux.

V apelaci AOC Sauterne se smějí produkovat pouze bílá dezertní sladká vína za pomoci ušlechtilé botrytické plísně, díky níž se odpařuje voda z hroznů, které zůstávají na keřích. V hroznech tak vzniká koncentrovaný sladký mošt. Sklizeň probíhá postupně jako bobulový výběr a samozřejmě ručně. Pro tato dezertní vína jsou vysázeny odrůdy Sémillon, Sauvignon Blanc a Muscadelle. Pro výrobu těchto sladkých vín je třeba unikátního klima, které prospívá této zvláštní ušlechtilé botrytické plísni.

Většina sladkých bílých vín Sauterne může být určena i k archivaci, i když během archivace se změní jejich charakter. Z vůně a chutě čerstvého ovoce, postupně převáží chuť a vůně kandovaného a konfitovaného ovoce. Barva sladkých vín Sauterne je krásně zlatá.

1 položek celkem
Láhev dezertního vína Château Rabaud Promis 1999, Sauternes 1er Grand Cru Classé
1 145 Kč

Sladké víno Château Rabaud Promis, Sauternes Grand Cru Classé je vyrobené z botrytických hroznů. Toto bílé víno z Francie má přírodní sladkou chuť.

Kód: 361006-999-075

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz