Meursault - víno

AOC Meursault [merso] je prestižní apelací patřící do proslulé burgundské vinařská oblasti Côte d´Or a konkrétně její části Côte de Beaune. Rozkládá se na východě Francie u města Beaune. Apelace AOC Meursault má jen pouhých 395 ha vinic, ale je označována za hlavní místo velkých burgundských bílých vín a pochází odtud většina nejslavnějších burgundských bílých vín.

Pěstovanou odrůdou je zde Chardonnay s úchvatným projevem samotné révy. Pouhá 2 % tvoří červená odrůda Pinot Noir (Rulandské modré) z viničních tratí severně od vesnice Meursault.

Červená vína a bílá vína se tu údajně pěstovala už v době Galořímské a jejich proslulost trvá až dodnes. Pro podloží jsou typické jemné směsi vápence a jílů lišící se na různých viničních tratích a v kombinaci s lehce zvlněnými kopci tvoří množství různých terroirů. Z hlediska francouzské vinařské klasifikace existují kromě vinic AOC Meursault i vinice registrované jako AOC Meursault premier cru s názvem vinice (například Les Perriéres, Les Charmes, Les Gouttes d´Or a další).

1 položek celkem
DomaineDupontFahn Meursault
2022
1 495 Kč –6 %
1 395 Kč

Bílé víno odrůdy Chardonnay je postavené na minerálním základu. Suché víno z Burgundska.

Kód: 110409-000-075

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz