Menetou Salon AOC La Montaloise BIO Domaine Jean Teiller

Kód: 110083-000-075
BIO 2018
Neohodnoceno
765 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Menetou Salon AOC Montaloise je vyrobené z odrůdy Sauvignon Blanc v BIO produkci. Suché víno postavené na minerálních základech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bílé víno Menetou Salon AOC Montaloise BIO z vinařství Domaine Jean Teiller je vyrobené z odrůdy Sauvignon Blanc. Vinice se nacházejí v apelaci Menetou Salon v údolí řeky Loiry. La Montaloise je název vinice s jílovovápencovým podložím orientované jihozápad, která byla vysázena v roce 1975 a její rozloha je pouhých 1,3 ha. Vinifikace a zrání probíhá z 50% v dřevěném sudu a z 50% v nerezu. Toto bílé burgundské víno je typickým projevem místního terroiru a to nás ve společnosti Dobrá vína zaujalo.

Toto burgundské bílé víno má zlatě žlutou barvu se zelenkavými odlesky. Vůně je ovocná a kořenitá se silným květinovým dozvukem. Chuť je suchá a velmi minerální. Minerální skladba je díky skalnatému podloží velmi rozmanitá a přináší vínu znamenitý slaný podtext s vyváženými kyselinami i alkoholem.

Toto francouzské bílé víno je vhodné servírovat samotné jako svěží aperitiv, nebo společně se saláty, s pokrmy jak z ryb sladkovodních, tak i z mořských včetně plodů moře a drůbežími pokrmy s rozmanitým kořením podávaných v omáčkách. Toto burgundské víno je také vhodné ke kozím a čerstvým sýrům. Ve společnosti Dobrá vína bychom k němu doporučili i delikátní terinu z uzeného lososa nebo uzeného pstruha.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12°C. Vhodnou sklenicí je uzavřený kalich s dostatečnou oxidační plochou. Přestože to u bílých vín to není běžné, doporučujeme toto bílé burgundské víno zhruba 1 hodinu před degustací odzátkovat nebo dekantovat pro optimální uvolnění aromatického spektra.

Bílé burgundské víno Menetou Salon AOC Montaloise BIO z vinařství Domaine Jean Teiller můžete archivovat až 5 let ve Vašem vinném sklepě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (podoblast): Menetou Salon
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc
Producent (výrobce): Domaine Jean Teiller
Ročník: 2018
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz