Crémant de Savoie, Château

Kód: 351011-015-075
2015
Neohodnoceno
535 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
Crémant de Savoie je šumivé víno z produkce Pascal Perceval. Toto suché víno se smetanovou texturou je plné intenzivní chutě s květnatým aroma a tóny koření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Francouzský Crémant je vyroben z jedné odrůdy jménem Jacquére. Tato odrůda je zde autochtonní. Jinými slovy se dá říct, že roste v dané lokalitě bez přičinění člověka. Crémant je vyroben klasickou sekundární fermentací v láhvi, ve které dokonce zrálo metodou sur lie po dobu 18 měsíců.

Savojský Crémant nese světlý odstín kamenu Brazilit. Vůni dominuje květ jetele. Obecně se dá říct, že vůně je hodně květnatá a dobře propojená s ovocnou vrstvou vůní bobulovin, mirabelek a grepu. V chuti je víno velmi krémové, jako když máte v puse sníh. Na začátku se nám projevuje květnatá chuť, která následně přechází v tóninu jemného koření, ovoce i menerality. Perlení a jemná pěna na povrchu je konstantní a odráží se v ní právě dlouhá doba ležení vína v láhvi. Víno je suché, má minimální hodnotu cukru kolem 8g na litr.

Crémant využijete nejen na oslavách v rámci přípitku jako aperitiv, ale můžete ho použít i k některým pokrmům z ryb, případně drůbeže a zeleninovým pokrmům. Lehce zapečený chřest se sýrem, servírovaný v doprovodu Crémant de Savoie AOP Brut Line Château, vytvoří také dokonalou harmonii.

Společnost Dobrá vína pořádají pravidelné degustace, na kterých servírujeme zmíněný Crémant při 6-8 °C. Vinné sklo volíme pro šumivá vína. Můžeme použít i širší kalich pro zvýraznění aromatických látek.

Archivace není nutná. V momentu, kdy máte doma láhev tohoto bílého Crémantu, pojďte do ní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Crémant a ostatní
Země původu vína: Francie
Oblast: Savoie
Apelace (podoblast): Vin de Savoie
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Jacquère
Producent (výrobce): Pascal Perceval
Ročník: 2015
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rodinného vinařství Perceval sahá čtyři generace zpět, tedy do roku 1910 na svahy Combe de Savoie ve Francii. Pascal Perceval obhospodařuje 54 ha vinic, na kterých se stará v průměru o 30 let starou vinnou révu.

Vinařství se nachází v apelaci AOC Vin de Savoie, kde v tomto velmi těžkém horském terroiru se Pascal velmi dobře zorientoval, přizpůsobil tomu ruční práci na vinici a výsledkem jsou jak velmi odvážná vína, která zrají v láhvi na ledovci, nebo dokonce i na dně horských jezer, tak i ovocná svěží vína s příjemně kulatými taniny a minerálním základem.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz