LETNÍ VÍNA, IDEÁLNÍ NA SLUNNÉ TERASY, PIKNIKY A LETNÍ PÁRTY.

letni-vina-idealni-na-slunne-dny


25. Kvě 2021 

ZAČÁTEK LETNÍ OSLAVY, NEBO ZAHRADNÍ PÁRTY BY SE NEMĚL OBEJÍT BEZ SKLENIČKY ŠUMIVÉHO VÍNA.

Vybírat můžete z tradičních vinařských oblastí jako je Champagne, Prosecco, Alsasko, Burgundsko, Loára, nebo můžete ochutnat španělskou Cavu. Většina těchto šumivých vín je vyrobená z odrůdy Chardonnay, Glera (Prosecco), nebo Pinot Blanc (Rulandské bílé). Doporučujeme vám ochutnat prvotřídní vína z malých vinařství Champagne Veuve Fourny, Champagne Francois Seconde, nebo Prosecco Le Manzane z naší nabídky.

Růžová letní vína

NEPSANÝM SYMBOLEM LÉTA JSOU TAKÉ RŮŽOVÁ VÍNA.

Tradiční a slavná francouzská rosé z Provence a Languedocu jsou lehká suchá a tak akorát voňavá, aby se dala kombinovat s rybami i masem, středomořskou gastronomií, nebo jen s čerstvými sýry, saláty a lehkými předkrmy. Převážná většina těchto líbivých francouzských vín vzniká z odrůd Grenache Noir, Syrah, Mourvèdre a Cinsault.

Kdo dáváte přednost chuťově výraznějším vínům, určitě Vás zaujmou růžová vína z vinařského regionu Údolí řeky Rhóny, Gascogne, Bergerac, Údolí řeky Loiry, nebo vinařské oblasti Veneto v Itálii. Tato růžová vína se hodí i k masovému steaku, nebo k ušlechtilým sušeným šunkám a uzeninám. Chuťově výraznější vína jsou vyrobena z odrůd, jako jsou Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, nebo Merlot.

Mezi milovníky dobrých vín se najdou i nadšenci polosuchých a aromatičtějších růžových vín od vybraných vinařů z Jižní Moravy. Za zmínku stojí například gravitační vinařství Vilavin, nebo vinařství Šalša. Tato vína se hodí k letním tvarohovým dezertům, k jahodám, nebo si je můžete užít jen tak samotná pro požitek z letního dne.

SVĚŽÍ A LEHKÁ BÍLÁ VÍNA JSOU STÁLICEMI NEJEDNÉ LETNÍ PÁRTY.

Mezi letní svěží bílá vína určitě patří vína z oblasti z Vallée de la Loire, Gascogne, nebo také suchá bílá rakouská vína z Weinviertelu. Většina bílých vín vzniká z odrůd Sauvignon Blanc, Grüner Veltliner (Veltlínské zelené), Pinot Gris (Rulandské šedé), nebo Chardonnay.

Za ochutnání rozhodně stojí vína z vinařství Domaine Charpentier, Domaine de la Foliette, Patrice Moreux, nebo od moravského rodinného vinařství Štěpán Maňák.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz