Château Saint Marie, Entre Deux Mers AOC blanc

Kód: 110171-018-075
2018
Neohodnoceno
319 Kč
Vyprodáno

Francouzské víno Château Saint Marie Entre Deux Mers je bílé víno vyrobené z odrůd Sauvignon Blanc, Sémillon a Muscadelle. Toto suché víno působí šťavnatě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Francouzské víno Château Saint Marie Entre Deux Mers je bílé víno vyrobené v odrůdovém poměru 70 % Sauvignon Blanc, 25 % Sémillon 5 % Muscadelle. Château Sainte Marie se nachází uprostřed prvotřídní vinařské oblasti Entre Deux Mers mezi řekami Dordogne a Garonne. Bohatá rozmanitost terroirů poskytuje prostor pro výběr hodný velmi dobrých vín. Průměrný věk vinné révy přesahuje 32 let. Stárnutí vína se provádí v nádrži z nerezové oceli s promícháváním kalů každý týden.

Toto bílé víno se pyšní světle slámovou barvou. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny bílých květů a citrusových plodů, převážně růžového grapefruitu. Vůně je dobře vyvážená. Chuť tohoto vína je suchá, s perfektní čerstvostí a dokonalou harmonií. V dochuti vína se projevuje příjemná minerální chuť.

Château Saint Marie Entre Deux Mers servírujte společně s mořskými plody, nebo grilovanými rybami. Při přípravě těchto pokrmů používejte citrusové plody, čerstvé bylinky a kvalitní máslo.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Pro servis vína zvolte větší sklenici s uzavřeným kalichem, která umožní dokonalé rozvolnění a udržení aromatického spektra.

Víno lze začít pít druhým rokem svého stáří. Pokud se ho rozhodnete archivovat, nechte ho ve Vašem sklepě 2–4 roky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace (podoblast): Entre Deux Mers
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Muscadelle, Sauvignon Blanc, Sémillon
Producent (výrobce): Château Sainte Marie
Ročník: 2018
Země výrobce: Francie
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz