Chardonnay pozdní sběr suché vinařství Obelisk

Kód: 160043-000-075
2019
Neohodnoceno
315 Kč
Skladem (14 ks)

Moravské víno Chardonnay pozdní sběr suché vinařství Obelisk

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zbytkový cukr
1,00 g/l
Kyseliny
7,40 g/l
Alkohol
12,30 % obj.
Bezcukerný extrakt
18,40 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pocházejí z nejstarší části vinice na Hintertálech. Jejich optimální zralost dovolila 12 hodin macerace v lisu a následné šetrné lisování malými tlaky. Mošt kvasil a zrál částečně v sudech typu barrique, přičemž byla použita technika bâtonnage. Po 8 měsících bylo poprvé lehce sířeno, vyškoleno a lahvováno pod přírodní celokorek.

Senzorika

Světle zlatožlutá barva, vůně přezrálého žlutého melounu a broskve. V chuti se objevují náznaky citrusů s vanilkovým podtónem. Dochuť je středně dlouhá s dominantní kyselinou, která je typická pro viniční trať Hintertály.

Slovo technologa

Robustní a osobité víno ze staré vinice na Hintertálech. Dlouhý kontakt s kaly a zrání ve francouzském sudu typu barrique dělá z tohoto vína komplexního společníka pro výjimečné chvíle.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Země původu vína: Morava (Česko)
Oblast: Morava
Barva: Bílé
Druh vína: Suché
Odrůda (-y): Chardonnay
Ročník: 2019
Země výrobce: Česko
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Inspirací bylo majiteli Vinařství Obelisk Františku Fabičovicovi období kulturního rozkvětu starověké řecké a římské civilizace, historiky označované jako antika.

Vinařství Obelisk ideově navazuje na práci Lichtenštejnů a obnovu krajiny v meandrech řeky Dyje v majitelově Oboře Obelisk i na, na tehdejší dobu pokrokovou, vinařskou tradici, jež je spjatá s tímto šlechtickým rodem a s Valticemi.

„Víno je jako život. Krásné, vášnivé, smyslné, ale někdy i trpké a nelítostné. Provádí nás jeho úskalími, je němým svědkem všech důležitých událostí v něm. Obsáhne všechny lidské smysly a touhy. Je poesií pro chuťové buňky a balzámem pro duši. Pro neopakovatelnou cestu života. Proto Vinařství Obelisk.“


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz