5 položek celkem
Láhev bílého vína Prosecco DOC - Le Manzane
2019
270 Kč

Italské víno z oblasti Veneto je svěží ovocné víno vyrobené z odrůdy Glera, neboli Prosecco. Toto suché víno dokonale harmonizuje společně s rybími pokrmy.

Kód: 120275-019-075
Láhev šumivého vína Prosecco DOC Rosé, Balbinot Exclusive Millesimo Extra Dry
2021
299 Kč

Italské Prosecco s ovocnou vůní a nádechem lesních plodů je vynikající jako aperitiv, nebo k lehkým pokrmům. Suché růžové víno s vytrvalým perlením.

Kód: 352030-000-075
Láhev šumivého vína Prosecco DOC, Balbinot Exclusive Millesimo Brut - Le Manzane
2021
299 Kč

Prosecco Exclusive Millesimo Brut je italské šumivé víno vyrobené z odrůdy Glera. Toto suché víno se slanou minerální dochutí má nádherné aromatické vrstvy.

Kód: 352029-021-075
Láhev šumivého vína Prosecco DOC, Balbinot Exclusive Millesimo Extra Dry - Le Manzane
2021
299 Kč

Prosecco Exclusive Millesimo Extra Dry je italské šumivé víno z odrůdy Glera. Toto nasládlé víno je harmonické, se smetanovou texturou a příjemnou kyselinou.

Kód: 352031-000-075
Láhev šumivého vína Prosecco DOCG, Conegliano Valdobbiadene Brut - Le Manzane
Doporučujeme
315 Kč

Italské Prosecco DOCG Conegliano Valdobbiadene je šumivé víno vyrobené z odrůdy Glera. Toto suché víno má jemné perlení, delikátní vůni a vytrvalou dochuť.

Kód: 352022-555-075

Odrůda vinné révy Glera původně pochází ze Slovinska a je rodičovskou odrůdou Manzoni. Druhý nejznámější název této odrůdy je Prosecco. V rámci ochrany chráněného označení původu vína Prosecco, bylo oficiálně přijato použití názvu Glera. Tato odrůda se nejčastěji používá pro výrobu šumivých vín v italském Venetu.

Odrůda Glera produkuje hrozny s vysokým obsahem kyselin a neutrální chutí. Proto se Glera hodí pro výrobu šumivých vín. Vína z odrůdy Glera nesou charakteristické aromatické tóny broskví a mají nízký objem alkoholu. Vína jsou tedy lehká, svěží a vhodná jako aperitiv.

Odrůda Glera je základem pro výrobu celosvětově známých vín Prosecco. Obliba tohoto šumivého vína vyrobeného sekundární fermentací v láhvi (stejně jako u šampaňských vín) celosvětově stoupá.

Šumivá vína vyrobená z odrůdy Glera jsou vhodná jako letní osvěžující nápoj, nebo aperitiv. V případě, že se rozhodnete víno servírovat společně s pokrmy, podávejte domácí italské těstoviny se šalvějí na másle, uzené lososové crostini, nebo liči v kokosovém mléce.


Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz