Měna: | Euro
nepřihlášenpřihlásitzaložit účet ]

Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína

           Dobrá Vína > Články > French wine show 2011

French wine show 2011

3. ročník prestižní akce French Wine show proběhl ve dnech 14. - 15. 4. 2011 v Obecním domě v Praze 

 
  
 
Akce French Wine Show 2011 je výjimečná tím, že zde můžete nejen degustovat vynikající francouzská vína z těch nejvýznamnějších vinařských oblastí, ale můžete o daném víně, oblasti a regionu pohovořit většinou přímo se samotnými producenty nebo zástupci jednotlivých producentů, kteří rádi odpoví na všechny.
 
2. ročník  French Wine show 2010
1. ročník  French Wine show 2008
 

V letošním roce se na této akci prezentovalo 21 vinařství. 

Fotogalerii French Wine show 2011 si můžete prohlédnout zde

Návštěvníci měli možnost degustovat tato vyjímečná francouzská vína:

 

Domaine Jean Teiller – Menetou Salon AOC - Vallée de la Loire

Rodinná doména hospodařící na vinicích o celkové rozloze 17 ha v poměru 1Oha Sauvignon blanc pro bílá vína a 7ha Pinot Noir pro červená a růžová vína.  Průměrný věk vinic dosahuje 20 a více let. Vína jsou svěží a minerální s čistým a typickým projevem místního terroiru.
 
Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

                                               
Menetou Salon AOC Blanc
Menetou Salon AOC Rosé 
Menetou Salon AOC Blanc „Mademoiselle T“ 
Menetou Salon AOC Rouge „Hommage“

 

Domaine Paul Ginglinger – Michel Ginglinger – Vin d´Alsace – Alsace

Tato rodinná společnost byla založena roku 1636. Dnes je to celkem 13 generací co přenesly své zkušenosti jak vyrobit vysoce kvalitní víno s projevem elegance a finesy. Výroba se i dnes drží tradičních postupů s přísným dodržováním pravidel v péči o vinice, které se dnes pohybují ve věku 30 let. Co tyto vinice skrývají se račte přesvědčit sami.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

                                            

Pinot Blanc
Pinot Gris  „Des Prelats“
Riesling  „3 EXA“
Gewurztraminer Grand Cru „Pfersigberg“

 

Domaine Juchepie – Eddy Osterlink – Anjou AOC a Coteaux du Layon Faye AOC – Vallée de la Loire

Domaine Juchepie je nejmenší doména, kterou zastupujeme na našem trhu. Ze svých 6,5ha vinic vyrábí, dle charakteru ročníku přiblině 8 tis.lahví velmi raritního vína.  Od roku 1986 kdy pan Osterlink zahájil svou vinařskou kariéru vytepal kvalitu svých vín k čisté dokonalosti a od roku 1994 dokonce vyrábí svá vína v programu bio-zemědělství s certifikátem AB. Vinice se nachází v malebném údolí s jižním a jihozápadním sklonem. Průměrný věk vinic se pohybuje kolem 40 let. Nejstarší vinice byla vysazena již v roce 1911. Veškeré řádky jsou pečlivě opěečovávané v rámci bio produkce bez použití jakýchkoli syntetických produktů. Jedna z mála domén využívající homeopatii pro přípravu svých postřiků a využívající základní přírodní síly pro jednotlivé úkony v rmci péče o vinici i o víno. Produkce všech vín je soustředěna na jedinou odrůdu Chenin Blanc. Pro suchá vína  je hektarový výnos limitován na 30hl/ha a pro sladká vína je to pouhých 10hl/ha. Vyzkoušejte i Vy tento zázrak přírody.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

                                                                                            

Anjou AOC Blanc Sec – Les Monts 2004 
Anjou AOC Blanc Sec –Le Clos 2006
Coteaux du Layon Faye AOC – Les Churelles 2006
Coteax du Layon Faye AOC – Les Quarts 2004

 

Domaine Francois Crochet – Sancerre AOC – Vallée de la Loire

Malá rodinná doména Roberta a Francois Crochetů. V roce 2006 Robert Crochet s odchodem do klidné penze předává řízení rodinného podniku svému synovi Francoisovi. Usedlost hospodaří na 10ha vinic s dominantou Sauvignon blancu a doplněkem Pinot Noiru. Produkce vín je postavena na absolutní čistotě projevu terroiru Sancerre, mineralita, svěžest a dynamičnost těchto vín vše potvrzuje. Šperkem produkce je i limitovaná šarže vína z prestižní parcely „Le Chêne Marchande“. Doplňkem kostýmu této produkce je i růžová a červená verze, která obzvláště v silných ročnících patří k dokonalým delikatesám tohoto kraje.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

                             

Sancerre AOC Blanc
Sancerre AOC Rosé
Sancerre AOC Rouge
Sancerre AOC Blanc „Exils – Silex“

 

Bouvet Ladubay – Benoit Defranoux – Saumur AOC a Cremant de Loire AOC – Vallée de la Loire

Malá selekce od velké společnosti. Společnost B.L. byla zaloýena roku 1972. Systém produkce je postaven na selekci hroznů z kontrolovaných parcel dodavatelů hroznů. Tato přísná selekce je základním úspěchem vysoké kvality těchto vín. Technologie této společnosti patří nejmodernějším v kraji s aplikací některých tradičních přístupů v kombinaci s vinifikací vín v dubových sudech před druhou fermentací.Tento sklep byl vůbec první, který začal tento postup praktikovat. Harmonii, finesu a parláž posuďte sami.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

                                            

Saumur AOC Brut 
Cremant de Loire AOC Cuvée Excellence – Brut 
Saumur AOC Brut – Cuvée Tresor Blanc
Saumur AOC Brut – Cuvée Tresor Rosé

Domaine Thibert Pére et Fils – Pouilly Fuissé AOC – Bourgogne

Již 7 generací fungující doména s bohatou historií, která byla založena se svými pouhými 2,5 ha vinic se díky vysoké kvalitě vyráběných vín udržela na vrcholu zájmu trhu a časem expandovala až na svých dnešních 22ha. V roce 2005 byla produkce přesunuta do nových moderních hal a doména dnes produkuje vína z odrůdy Chardonnay z celé jižní části Mâconnais. Vyzkoušejte jednotlivé rozdíly mezi víny i když se jedná stále o identickou odrůdu.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

              

Mâcon-Fuissé AOC 
Pouilly-Fuissé AOC Vieilles Vignes 

Anne de Joyeuse – Jean Yves Laporte – Limoux AOC – Languedoc

Selekce vín z velmi známého družstva producentů. Jméno Anne de Joyeuse pochází po známém francouzském admirálovi z let 1561-87.
Produkce je rozdělena do několika řad. Camas, Terroirs des dinosaurus (dinosauří země) a vrcholnou řadou Le Chemin de Martin (Martinova cesta) Moderní technologie, respekt k přírodě a dynamická práce je zárukou vysoké kvality vín i při velké produkci, která razí heslo „zachraň planetu“ projevem respektu k přírodě a zemi. Ochutnejte, když se tyto myšlenky a zkušenosti zkapalní…

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

                                            

Limoux AOC Blanc „La Butiniere“
Chardonnay - Ampelosaurus

Chardonnay Camas
Pinot Noir – Gargantuavis
Malbec - Camas

Chateau Saint Auriol – Anne Laure Chartron – Corbiéres AOC – Languedoc

Domény Saint Auriol – tato obchodní společnost vznikla v březnu 1995. Projekt byl postaven na perfektní znalosti místního regionu, na práci s vyhledáváním poloh, opakovaných degustacích, které umožnili postavit a vyselektovat požadovaná Cuvée, přesně dle představ našich klientů. Vína se vybírají jak pro jakost a druhy stolních vín, oblastních vín Vin de Pays, verze Cuvée a jednoodrůdových vín. Vrcholnou část portfolia tvoří vína se zaměřením na apelaci Corbiéres z rodinných usedlostí a zámků, které tvoří nejvyšší jakostní řadu, kterou dnes můžete ochutnat v podobě vyselektovaných vín.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

                             

Picpoul de Pinet – Carte Noir - L´Ormarine
Corbiéres AOC Blanc Fût de Chêne – Chateau Saint Auriol
Corbiéres AOC Rosé – Chateau Saint Auriol
Corbiéres AOC Rouge – Chateau Saint Auriol
Corbiéres AOC 2002 LA FOLIE - de Chateau Saint Auriol

Domaine Singla – Laurent des Besombes – Côtes du Roussillon a Cotes de Catalanes – Roussillon

Malá rodinná společnost s dlouhou historickou tradicí ve vinařství v regionu Roussillon. Dnes se o produkci této domény stará mladý vinař Laurent des Besombes, kterému se podařilo řídit celou produkci v programu biodynamiky. Bez chemických postřiků v naprostém respektu k přírodě. Vysoká kvalita vín s projevem terroiru a dokonalým zachycením Laurentové duše jsou bezesporu přesvědčující. Ještě prozradíme, že se chystá do distribuce nově vzniklé víno, 100% Mourvedre pod názvem „MATARO“ , které bude zařazeno během pár dnů i do našeho sortimentu. Eventuální objednávky řešte s námi přímo osobně.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

              


EL MOLI - Côtes du Roussillon AOC
CASTELL VELL - Côtes du Roussillon Villages AOC
MATARO - Côtes du Roussillon Villages AOC 

Jacques Boyer – Verdus – Sylvain Flash – Côtes de Thongue – Languedoc

Vinařství a jeho vinice se rozkládají v prostoru mezi mořským pobřežím a úpatím hor Cévennes. Tyto vinice vždy tvořily prahistorické dědictví Languedockého vinařství.  V dnešní době se jedná o parcely, které byly osazeny v 70.letech, tudíž dnes  disponují dobře vzrostlým kořenovým systémem a celkem se rozprostírají na 120ha. Základem úspěchu místních vín je čistá vinifikace, zdravé vyselektované hrozny a díky novým technologiím i individuální vinifikace jednotlivých odrůd. Vinařství Boyer vyrábí vína v několika jakostních úrovních, které se liší jak hektarovým výnosem okolo 60hl/ha u běžných vín a 35hl/ha u nejvyšších vín je Verdus.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

              

Chardonnay VdP de Côtes de Thonque – Jacques Boyer
Merlot VdP de Côtes de Thonque – Jacques Boyer
Verdus Blanc - VdP de Côtes de Thonque – Jacques Boyer

 

 

Bourgogne de Vigne en Verre, výběr vinařů Burgunsko

Tato společnost sdružuje skupinu vinařů, kteří se pečlivě a dokonale starají o své vinice s maximálním respektem k přírodě, jak v rámci používání prostředků k ochraně vinice, tak i na úrovni úkonů na vinici.


Náš výběr se tentokrát zaměřil na tyto vinařství:

Jerôme Chezeaux , Domaine Georges Lignier, Domaine Edmond Cornu a Domaine Briday

Pinot Blanc – Bourgogne AOC Blanc – Jerôme Chezeaux
Chorey Les Beaune AOC Blanc – Cornu
Rully AOC Blanc – Briday
Ladoix AOC Blanc – Cornu
Pinot Noir – Bourgogne AOC Rouge – Jerôme Chezeaux
Morey Saint Denis AOC Rouge

 

Domaine Cambis – Saint Chinian AOC – Languedoc

Mladá dynamická doména disponující 14 ha vinic, které jsou veškeré zatříděné do jakosti AOC. Výsadba vinic byla soustředěna na kamenité stráně tvořící opěrný val hory Caroux. Tyto parcely těží z výjimečného klimatu s výjimečným prosluněním. Sklizně probíhají na bázi výběrů hroznů a to díky přísným ručním sklizním.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

Le Chant des Griots – Viognier – Roussanne - Blanc
Saint Chinian AOC La Vie en Rosé – Rosé
Saint Chinian AOC Caudomanto - Rouge
Carnet de Voyage – Rouge CAMBIS, Fût de Chêne

 

Domaine Bergerie du Capucin – Pic Saint Loup AOC Languedoc

V nadmořské výšce 658m mezi mořem a úpatím hor Cévennes se nachází Pic Saint Loup, odkud vyvěrá své aroma zelených dubů, pínií, tymiánu, rozmarýnu a vavřínu. Všechny tyto nuance můžete najít i v místních vínech. Domaine Bergerie pracuje na 12ha vinic kde odrůdová osazení je pro bílé víno; Chardonnay a Viognier a pro červená vína; Syrah, Grenache a Mourvedre. Roční produkce je 25 tis. lahví. To znamená, že se jedná především o vinařského koníčka než cokoli jiného.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

              

Chardonnay 100% Bergerie du Capucin – Vin de Pays d´Oc
Bergerie du Capucine – Val de Montferrand – Blanc Cuvée Dame Jeanne
Bergerie du Capucine – Pic Saint Loup AOC Rosé Cuvée Dame Jeanne
Bergerie du Capucine – Pic Saint Loup AOC Rouge Cuvée Dame Jeanne
Bergerie du Capucine – Pic Saint Loup AOC Rouge Cuvée L´ARMANELA

 

Domaine Saint Siffrein – Chateauneuf-du-Pape – Vallée du Rhône

Rodinná společnost s velmi osobitou produkcí založena roku 1880. Vinice se nachází v severní části apelace Chateauneuf-du-Pape. Víno pochází z velmi kamenitých a starých vinic, umožňující projevit dokonalý projev této výjimečné apelace. Dnes tato usedlost patří rodině Chastan, která zde hospodaří na 13ha vinic.

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

                             

Côtes du Rhône Villages AOC Rouge
Chateaunuef-du-Pape blanc
Chateauneuf-du-Pape rouge

 

Domaine Chaude Ecuelle - Chablis –- Bourgogne

Doména Chaude Ecuelle, jedná se malé rodinné hospodářství. Rodina Vilain pěstuje své vinice a vyvíjí svá vína v kraji Chablis již několik generací. „Chaude Ecuelle“ je název místa, kde se nachází výsadba vinic této domény. Tyto parcely vzdálené od civilizace, ale produkující excelentní vína, byly vinařům kdysi důvodem používání starých hliněných nádob k ohřevu pokrmu na ohni přímo ve vinici. Cesta za kvalitou zůstává více jak dříve hlavní prioritou domény. Respekt k prostředí, tradiční kultury pěstování zároveň s tradiční technologií vinifikace dovolují dosáhnout velmi dobrého výrazu terroiru kraje Chablis. 

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

CHARDONNAY – Bourgogne Grand Ordinaire AOC
Petit Chablis AOC
Chablis AOC
Chablis AOC 1-er Cru Montmains
Chablis  AOC1-er Cru Vaillons

 

Champagne Veuve Fourny et Fils – Michael Walker - Champagne

Rodinná společnost v oblasti Côtes de Blancs. Začátky zpracovávání hroznů sahají k roku 1856. Roční produkce 120tis. lahví. Vína jsou postavená na maximálním projevu výjimečné křídovité půdy a pocházejí z vinic klasifikovaných do 1-er Cru. Textura vín prezentuje skvělý projev svěžesti a elegance.
 
Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

                                         

Grande Reserve
Blanc de Blancs
Rosé
Cuvée „R“

 

Bordeaux – La Boisseraie – David Veidie

Selekce vín postavená od mladé dynamické společnosti fungující na francouzském trhu jen několik let. Společnost vznikla s úmyslem vytvořit kompaktní spojení mezi producentem a konzumentem. Zastřešení flexibilní distribuční sítě se stalo pro mnohé dovozce velmi pevným pilířem, o který jsme se s radostí opřeli i my. Račte posoudit těchto pár exemplářů.
 

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

CHATEAU MACHORRE 2005 Bordeaux Superieur AOC
ELIXIR – Haut Médoc AOC
Clocher d´Argent – POMEROL AOC
Chateau Grand Le Grand Housteau – Côtes de Bordeaux AOC

 

Domaine de Cabasse – Côtes du Rhone Villages – Seguret Vallée du Rhône

Rodina Haeni se zabydlela v Séguret v roce 1990. Alfred, jako agro inženýr zde začal realizovat své vinařské zkušenosti z různých regionů a začal zde vyrábět velmi elegantní a koncentrovaná vína. Nicolas, syn, přebral řízení této domény v roce 2004 a s přidáním své dynamiky dnes spolupracuje se svým otcem v ušlechtilém vinaření. Svou péči věnují vínům v apelacích Côtes du Rhône-Villages AOC Sablet a Seguret a Gigondas AOC. Kořeny tohoto vinařství sahají až ke 14st.. Cabasse převzato z Italštiny – Casa Bassa – Nízký dům.
 

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

Seguret Blanc – Les Primevéres Blanc
Seguret Rouge – Casa Bassa
Seguret Rouge – D´Eux 

 

Domaine Huguenot – Marsannay la Côte

S radostí Vám prezentujeme jednu z tradičních burgundkých domén s bohatou tradicí. Prameny vinaření na této usedlosti se podařilo dopátrat k roku 1750. Pan Philïppe Huguenot hospodaří na vinicích o rozloze 22,5 ha.  Roční produkce se pohybuje kolem 120-130 tis. Lahví ročně, dle charakteru ročníku. Vína pochází z velmi zvučných vinic jako Marsannay AOC, Gevrey Chambertin AOC, Fixin AOC, Gevrey Chambertin 1-er Cru a Charmes Chambertin Grand Cru. Věk vinic se pohybuje v rozmězí 50-100 let. . Pro dnešní degustaci jsme připravili dva vzorky vín, které jsou prvními vlaštovkami naší spolupráce, další vína z uvedených apelací obohatí náš sortiment již brzy.
 
Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

Marsannay AOC Blanc 2006
Pinot Noir– Bourgogne AOC Rouge 2009

 

Chateau Lamothe Vincent – Bordeaux AOC

Prezentujeme náš loňský objev roku. Perfektní práce na vinici i ve sklepě pana Fabiena Vincenta přinesla úsměv do našich tváří již před dvěma roky a teprve koncem loňského roku jsme zahájili dovoz těchto skvělých vín, a to hned prostřednictvím celé trilogie v bílé, růžové a červené verzi. Prezentaci tradičních bordóských odrůd jak v bílém tak i červeném provedení z proslulých vinic Bordeaux posuďte sami.
 
Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

                             

Chateau Lamothe Vincent – Bordeaux AOC Blanc 
Chateau Lamothe Vincent – Bordeaux AOC Rosé
Chateau Lamothe Vincent – Bordeaux AOC Rouge
Chateau Lamothe Vincent – Bordeaux AOC Rouge HÉRITAGE

 

Domaine de la Graveirette – Julien Mus – Vallée du Rhône du Sud

Malé rodinné vinařství s dynamickým přístupem, kde pečlivá práce ve sklepě přinesla i na vinici Julienovi Musovi nevídaný úspěch na světovém trhu. Bohužel se jedná o vína složitě dostupná. Veškeré objednávky se řeší systémem předrezervací a čekací doba 2-3 měsíce je naprosto respektována. Vína pochází z renomovaných apelací jako např, Chateauneuf du Pape, Côtes du Rhône a dále ze skvělých poloh vinic Vin de Pays d´Oc de Principauté d´Orange a Vin de Pays d´Oc de Vaucluse. Co dokážou klasické odrůdy jako Syrah, Grenache, Mourvédre v podání mistra je až k neuvěření.
 

Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:

Chateauneuf-du-Pape AOC rouge
Merlot – Principauté d´Orange
Mus-C Vin de Pays de Vaucluse

 

Domaine Cuilleron – Vallée du Rhône du Nord

Zástupcem vín ze severních svahů Rhôny a nejmenovaný král vín Condrieu a Cote Rotie přijal osobně pozvání pan Yves Cuilleron. Toto vinařství hospodaří na vinicích o rozloze 52ha. Produkce se soustřední ve velmi prestižních apelací jako např. Condrieu, Saint Joseph v bílém i červeném šatu, Cote Rotie, Cornas a skvělé bílé Saint Peray. Tuto kavalerii delikates doplňují jednoodrůdová vína Vin de Pays d´Oc.
Dnes jsme udělali malý průřez, kvalitu posuďte sami.
 
Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

                                         

Saint Joseph AOC Blanc „Lyseras„
Condrieu AOC „La Petite Cote“
Syrah „Sybel“ VdP d´Oc - Rosé
Saint Joseph AOC rouge L´Amarybelle 
Cornas AOC „Les Vires“ 

 

Domaine Fougeray de Beauclair – Marsannay La Côte

Malé rodinné vinařství v severní části burgundského ráje Cotes de Nuits jižně pod městem Dijon, bylo založeno v roce 1979 s celkem jednoduchou technologií. Cílem produkce je udržet skvělý projev terroiru místních vín a to díky individuální vinifikaci všech parcel. Tato doména byla proslavena svými skvělými víny v jakosti Grand Cru  jako jsou v červeném Bonnes Mares AOC  a v bílém Corton Charlemagne AOC . K dnešní degustaci jsme vybrali velmi atraktivní projevy odrůd Chardonnay a Pinot Noir jak je možné ještě neznáte. Výjimečnost projevu vín z vinic označovaných jako CLOS posuďte sami.
 
Na prestižní degustaci French Wine show 2011 byla prezentovaná tato vína:
 

Marsannay AOC Blanc „Les Saint Jacques – raritní verze burgunského Pinot Blanc
Fixin AOC Blanc – „CLOS MARION“ Monopol
Savigny Les Beaune AOC Blanc „Les Golardes“
Fixin AOC Rouge „CLOS MARION“ Monopol 
 

Chocolatier Michel Cluizel – Raap Guillaume

   

Dovolujeme si Vám představit výjimečnou francouzskou rodinnou čokoládovnu z jižní Normandie - Michel Cluizel - založenou roku 1948, která se řadí mezi zmíněných několik málo čokoládoven na světě, které vyrábějí svou čokoládu již od samého počátku, to znamená z kakaového bobu. Výroba čokolády má dlouhou historii a je velké umění produkovat kvalitní čokoládu, kterou lze degustovat a vychutnávat stejně jako velká vína. Čokoláda nese označení 1er Cru jako víno a jednotlivé plantáže se velmi výrazně liší v chuti. Bohužel většina i velmi drahé běžně prodávané čokolády je vyrobena významnými producenty z kakaové hmoty produkované velkými společnostmi, které neberou ohled na aroma jednotlivých kakaových bobů z různých lokalit, ale pouze na velikost a zdraví plodu. Ochutnejte dnes i vy co máme tím máme na mysli.

Prezentované čokolády:
Variace plantáží v jakosti 1-er Cru
Čokoládové pralinky Collection Passion

 

Conserverie Saint Christophe

Novinkou našeho sortimentu jsou zavařená maso v podobě výrobků rodinné společnosti Saint Christophe vycházející z tradičních receptůr. Produkty na první pohled připomenou zavařené skleničky od babičky a posléze zjistíte, že nejen na první pohled. Obsah, který se uvnitř skrývá, je kvalitní poctivé maso nebo zelenina  a zcela bez přídavků chemických dochucovadel, konzervantů apod. Výjimečnou kvalitu surovin a chuť ponecháváme k posouzení na Vás.

Ochutnat jste mohli např.:
Konfitovaná cibule
Terina z uzeného lososa
Srnčí terina
Slepičí rillette
Drůbeží játrové paté s jalovcem
Venkovské vepřové paté s česnekem