Měna: | Euro
nepřihlášenpřihlásitzaložit účet ]

Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína

           Dobrá Vína > Články > Styl vín VILAVIN

Styl vín VILAVIN

Styl vín VILAVIN

Styl vín VILAVIN

Vinařství VILAVIN pro Vás pěstuje výtečné odrůdy, z kterých dále vyrábí suchá jakostní vína s přívlastkem pozdní sběr. 

 

Styl vín VILAVIN

Vinařství VILAVIN pro Vás pěstuje výtečné odrůdy, z kterých dále vyrábí suchá jakostní vína s přívlastkem pozdní sběr. Pro výrobu takového vína je zákonem dané použití výhradně tuzemských hroznů z jedné vinařské podoblasti.

Původ hroznů, jejich cukernatost (nejméně 21 NM), hmotnost a odrůda musí být ověřena SZPI a nesmí se zvyšovat cukernatost moštu.

Pro dosažení ještě lepší kvality pro Vás ve vinařství VILAVIN vyrábíme vína výhradně z hroznů z vlastních vinic, o které celoročně dobře pečujeme a opakovaně tak dosahujeme úrod zdravých a kvalitních hroznů. Mezi sklepmistry se tradičně říká, každý dobrý vinař ví, že víno se nerodí ve sklepě, ale na vinici. Na vlastních vinicích máme jedinečnou možnost volit ideální dobu sklizně, kdy je obsah cukrů a obsah kyselin v optimálním poměru. Vína VILAVIN jsou díky tomu suchá, plná a extraktivní. Suchá vína obsahují nejvýše 4 gramy zbytkového cukru / litr což je činí velmi osvěžující, podmanivá a současně nízkokalorická.

Pro lepší orientaci jsou bílá, červená i růžová vína v ČR rozdělena do kategorií podle konkrétní odrůdy a vyzrálosti hroznů. Vyzrálost hroznů je stanovena podle obsahu přírodního cukru v hroznové šťávě v době sklizně a je tradičním způsobem pro severní vinařské oblasti Evropy. V jižních vinařských oblastech Evropy je víno hodnoceno podle kvality polohy vinice (terroir). I tímto způsobem jsme se ve vinařství VILAVIN nechali inspirovat při rozhodování o poloze vinic a nejvhodnější odrůdě pro daný terroir vinice.