Zajímavosti

 1. Keramické nádoby, ve kterých zraje víno
  01
  Led

  Vína vinifikovaná v keramických amforách

  Trochu historie na úvod. Nejstarší známé keramické amfory, které byly použity k výrobě (vinifikaci) vín, jsou staré 5. a 6. tisíc let a pocházejí z oblasti severně od Kavkazu, tedy z dnešní Gruzie a Arménie. Gruzínci používali k výrobě vína a skladování vína velké terakotové amfory, zvané „Qvevris“ a používají je tu dodnes. Byly a stále jsou zakopané ve sklepech domů a uzavřeny dřevěným, nebo kamenným krytem.

 2. Skleničky s růžovým vínem
  01
  Led

  Letní vína, ideální na slunné terasy, pikniky a letní párty.

  Konečně po letošní dlouhé zimě a chladném jaru se blíží letní období s dlouhými a teplými večery, které přímo vybízejí otevřít si krásně vychlazená svěží vína. Jen málokdo by odmítnul pozvání na skleničku šumivého vína, Crémantu, nebo pravého šampaňského. Pro ty, co nemohou z nějakého důvodu pít alkohol, nabízí společnost Dobrá vína velmi zajímavé nealkoholické šumivé mošty.

 3. Vína v souladu s přírodou
  01
  Led

  Vína v souladu s přírodou

  Rajčata přímo ze zahrádky, vejce od slípky šťastně pobíhající po trávě a košile z bavlny, kterou pěstitel místo postřiku zbavoval plevele starou dobrou motykou. Předpona bio- u potravin, ale i věcí denní potřeby je čím dál oblíbenější. A je stále snadnější ji najít také na etikách vín, jejichž nákupem můžete podpořit vinaře, kteří si svou práci neulehčují používáním chemie ani při pěstování vinné révy, ani při samotné výrobě vína.

 4. Velký ročník
  01
  Led

  Velký ročník

  Velký ročník nese označení ten ročník, kdy souhrn všech vlivů působící na vinici a vinnou révu během celého roku je nejdokonalejší. Vína mají velký potenciál k uskladnění a jsou díky extrémně komplexní textuře již předurčena ke skladování. Tím si získají pestrou škálu chutí během celého procesu zrání na lahvi.

 5. Orosená lahev šampaňského vína
  01
  Led

  Slavnostní jiskření slavného vína

  Zrovna tak jako jsou dny všední a nevšední, tak i vína, která se objevují na slavnostní tabuli, mají různé tvary, barvy, vůně… Některá nás osloví již na první pohled a některá nám nedají šanci komunikace dřív než po druhé skleničce. A některá dokonce mají bílou střechu z pěny a šumí jak dvoumetrové vlny oceánu. Ano, i takové je víno z jedné proslulé části Francie – Champagne.

 6. Svátek Beaujolais nouveau 2012
  01
  Led

  Svátek Beaujolais nouveau 2012

  Listopad není jen měsícem, kdy má sv. Martin přijet na bílém koni a definitivně tak udělat tečku za veškerou krásou, která příroda letos vytvořila. V listopadu se také slaví svátek, kterým si můžeme horké dny připomenout. Vždy třetí čtvrtek tohoto měsíce je dnem svátku mladého vína, svátkem Beaujolais.

 7. Řada lahví italských vín
  04
  Zář

  Degustace vín ze severní Itálie

  Pátek 04. září 2020 19:00

  ;

  Dobrá vína, Praha

  V pátek 4. září. 2020 pořádá společnost Dobrá vína degustaci vín severní Itálie. Na ochutnávku jsou zařazená vína oblíbeného vinařství Peter Zemmer z italské oblasti Alto Adige. V průběhu večera ochutnáte společně s degustovanými víny studené italské i francouzské delikatesy, které jsou vybrané tak, aby se společně s víny dokonale snoubily. Na závěr degustace ochutnáte šálek kvalitního espressa.

 8. Pokrm ze svatojakubských mušlí
  25
  Srp

  Degustace velkých vín ze svahů severní Rhôny

  Úterý 25. srpna 2020 19:00

  ;

  Dobrá vína, Praha

  Zahradní degustace vín ze Severní Rhôny vás vtáhne do rozmanitého světa zajímavé francouzské vinařské oblasti. Společně se sommeliérem společnosti DobraVina.cz Miroslavem Kredvíkem naleznete chuťové rozdíly jednotlivých apelací. Degustaci vín doprovodí skvěle sestavené degustační menu, na jehož závěru si vychutnáte šálek dobrého espressa.

 9. Degustace velkých vín Bordeaux. Bílá i červená vína z pravého a levého břehu
  30
  Zář

  Degustace velkých vín Bordeaux. Bílá i červená vína z pravého a levého břehu

  Středa 30. září 2020 18:00

  ;

  Dobrá vína, Praha

  Ve středu 30. září. 2020 pořádá společnost Dobrá vína degustaci velkých vín Bordeaux. Účastníci degustace ochutnají bílá vína i červená vína z pravého a levého břehu Bordeaux. Touto věhlasnou vinařskou oblastí Vás provede sommeliér Miroslav Kredvík. Ochutnávku vín doprovodí bohaté degustační menu, které je navržené tak, aby se dokonale snoubilo s vybranými víny. Jeho základem budou ryby, grilované vepřové i hovězí maso. Na závěr degustace ochutnáte šálek kvalitního espressa.

 10. Degustace velkých italských vín, od Chianti k Brunellu
  17
  Zář

  Degustace velkých italských vín, od Chianti k Brunellu

  Čtvrtek 17. září 2020 18:00

  ;

  Dobrá vína, Praha

  Ve čtvrtek 17. září. 2020 pořádá společnost Dobrá vína degustaci velkých italských vín Toskánska, od Chianti k Brunellu a velkým Cuvée střední Itálie. Degustací provede své hosty sommeliér Miroslav Kredvík. Ochutnávku vín doprovodí gastronomicky skvostné zvěřinové menu, které je sestaveno na míru degustovaných vín. Na závěr degustace ochutnáte šálek kvalitního espressa.

DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.