Zajímavosti

 1. Dva gentlemani v degustačním sále se sklenkami vína
  15
  Říj

  Podzimní festival Dobrého vína za účasti zahraničních vinařů

  Pátek 15. října 2021 16:00

  ;

  Hotel Linder

  Dovolte nám srdečně Vás pozvat na den strávený ve společnosti zahraničních vinařů. Jedná se o naše dlouholeté dodavatele, partnery a nebojíme se říci i přátele. Díky našim překladatelům, budete mít ojedinělou možnost osobně si pohovořit o svém oblíbeném vínu přímo s člověkem, který stál u jeho zrodu.

 2. Dvě dámy v degustačním sále se sklenkami vína
  14
  Zář

  Degustační brána Dobrých vín otevřená

  Úterý 14. září 2021 15:00

  ;

  Dobrá vína, Praha

  Přijměte pozvánku na degustaci 21 vzorků vín z oblíbených francouzských vinařských regionů, která proběhne v degustačním sále Dobrých vín. Kromě bohaté nabídky vín k ochutnání se můžete těšit na štědré občerstvení formou rautového stolu. Od studených předkrmů až po naše speciality z grilu.

 3. Nalévání bílého vína do slenky
  08
  Zář

  Degustace nových vín Domaine La Croix Sainte Eulalie

  Středa 08. září 2021 19:00

  ;

  Dobrá vína, Praha

  Po mnoha dlouhých měsících opět s radostí začínáme s pořádáním oblíbených veřejných degustací. Začneme prezentací u nás nově zařazených vín z Domaine La Croix Sainte Eulalie z apelace Saint Chinian v oblasti Languedoc. Tato vína doplníme zajímavými vzorky vín z odrůd Melon de Bourgogne, Chenin Blanc a Sauvignon Blanc v různých technologických projevech.

 4. Sklenka červeného vína s vinnou révou v pozadí
  01
  Led

  Biodynamická vína

  Biodynamická vína jsou magickým nápojem plným energie, který posiluje zdraví a imunitu, obnovuje životní temperament a vitalitu.

 5. Keramické nádoby, ve kterých zraje víno
  01
  Led

  Vína vinifikovaná v keramických amforách

  Trochu historie na úvod. Nejstarší známé keramické amfory, které byly použity k výrobě (vinifikaci) vín, jsou staré 5. a 6. tisíc let a pocházejí z oblasti severně od Kavkazu, tedy z dnešní Gruzie a Arménie. Gruzínci používali k výrobě vína a skladování vína velké terakotové amfory, zvané „Qvevris“ a používají je tu dodnes. Byly a stále jsou zakopané ve sklepech domů a uzavřeny dřevěným, nebo kamenným krytem.

 6. Skleničky s růžovým vínem
  01
  Led

  Letní vína, ideální na slunné terasy, pikniky a letní párty.

  Konečně po letošní dlouhé zimě a chladném jaru se blíží letní období s dlouhými a teplými večery, které přímo vybízejí otevřít si krásně vychlazená svěží vína. Jen málokdo by odmítnul pozvání na skleničku šumivého vína, Crémantu, nebo pravého šampaňského. Pro ty, co nemohou z nějakého důvodu pít alkohol, nabízí společnost Dobrá vína velmi zajímavé nealkoholické šumivé mošty.

 7. Vína v souladu s přírodou
  01
  Led

  Vína v souladu s přírodou

  Rajčata přímo ze zahrádky, vejce od slípky šťastně pobíhající po trávě a košile z bavlny, kterou pěstitel místo postřiku zbavoval plevele starou dobrou motykou. Předpona bio- u potravin, ale i věcí denní potřeby je čím dál oblíbenější. A je stále snadnější ji najít také na etikách vín, jejichž nákupem můžete podpořit vinaře, kteří si svou práci neulehčují používáním chemie ani při pěstování vinné révy, ani při samotné výrobě vína.

 8. Velký ročník
  01
  Led

  Velký ročník

  Velký ročník nese označení ten ročník, kdy souhrn všech vlivů působící na vinici a vinnou révu během celého roku je nejdokonalejší. Vína mají velký potenciál k uskladnění a jsou díky extrémně komplexní textuře již předurčena ke skladování. Tím si získají pestrou škálu chutí během celého procesu zrání na lahvi.

 9. Orosená lahev šampaňského vína
  01
  Led

  Slavnostní jiskření slavného vína

  Zrovna tak jako jsou dny všední a nevšední, tak i vína, která se objevují na slavnostní tabuli, mají různé tvary, barvy, vůně… Některá nás osloví již na první pohled a některá nám nedají šanci komunikace dřív než po druhé skleničce. A některá dokonce mají bílou střechu z pěny a šumí jak dvoumetrové vlny oceánu. Ano, i takové je víno z jedné proslulé části Francie – Champagne.

 10. Svátek Beaujolais nouveau 2012
  01
  Led

  Svátek Beaujolais nouveau 2012

  Listopad není jen měsícem, kdy má sv. Martin přijet na bílém koni a definitivně tak udělat tečku za veškerou krásou, která příroda letos vytvořila. V listopadu se také slaví svátek, kterým si můžeme horké dny připomenout. Vždy třetí čtvrtek tohoto měsíce je dnem svátku mladého vína, svátkem Beaujolais.

DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.