Merlot - Červené víno

Odrůda Merlot se používá pro výrobu červeného vína. Merlot si můžete vychutnat ale i jako růžové víno svěžího typu. Odrůda Merlot pochází z francouzské oblasti Bordeaux, kde vznikla spontánním křížením dvou odrůd. Jedná se o Magdeleine Noire des Charentes a Cabernet Franc. Tato oblíbená odrůda je šestou nejpěstovanější odrůdou na světě. Vinný hrozen je středně velký se středně dlouhou stopkou, která je tmavomodré až modročerné barvy. Boule mají dužinu bez zabarvení.

Víno odrůdy Merlot je krásně plné a působí měkce se svíravými taniny. Proto se často přidává do směsí společně s odrůdou Cabernet Sauvignon, které mírní jeho agresivní třísloviny. Vína vyrobená z odrůdy Merlot jsou plná, s nádhernou vůní přezrálého černého rybízu, černých třešní, švestek, ostružin, kompotovaných fíků, nebo růže. Vína mají nízký obsah kyselin.

Víno Merlot často najdete v cuvée vín z Bordeaux, nebo u vín Sud Ouest (Jihozápad). Této odrůdě také sluší zrání v dubových sudech. Toto červené víno je dokonalé společně s lehkými italskými pokrmy, nebo zvěřinou.

Merlot - Červené víno
Navigace

Produkty 1-15 z 61

na stránce
Nastavit sestupně
 1. Láhev červeného vína Château les Fontenelles, Bergerac AOC rouge
  Hodnocení:
  100%
  Château Les Fontenelles
  Château les Fontenelles, Bergerac AOC rouge
  218,00 Kč 180,17 Kč
  SKLADEM> 6 KS

Produkty 1-15 z 61

na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.