Riesling (Ryzlink rýnský) - Bílé víno

Odrůda Riesling (Ryzlink rýnský) pochází z území údolí řeky Rýn v dnešním Německu. Vznikla křížením odrůdy Gouais blanc (Heunisch) a Gewürztraminer (Tramín červený). Riesling je dokonalou odrůdou pro výrobu kvalitních bílých vín. Vinný hrozen je malý, má žlutozelené až zlatožluté bobule a krátkou stopku. Tato odrůda je celosvětově rozšířená. Najdeme také pár velmi zajímavých oblastí, které nelze opominout. Kromě zmíněného Německa to je víno odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský) z Alsaska, Rakouska, nebo Moldavska.

Ryzlink rýnský je víno s potenciálem nést informace terroiru. Ve vůni a chuti můžeme hledat tóny broskví, jablek, pomerančů, citronové kůry, nebo meruněk a ananasu. V dochuti vína se objevují harmonické tóny medu, marcipánu, mandlí a hrozinek.

Víno Ryzlink rýnský se dokonale snoubí s tučnějšími masitými pokrmy, uzeninami a dravými rybami.Vína z odrůdy Riesling (Ryzlink rýnský) jsou velmi univerzální a můžeme je tak servírovat i k asijské kuchyni, nebo k předkrmu vyrobeného z masové teriny.

Riesling (Ryzlink rýnský) - Bílé víno
Navigace

11 položek

na stránce
Nastavit sestupně

11 položek

na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.