Pinot Gris (Rulandské šedé) - Bílé víno

Odrůda Rulandské šedé (Pinot Gris) pochází z francouzské oblasti Burgundsko a je spontánní mutací odrůdy Pinot Noir (Rulandské modré). Odrůda Rulandské šedé (Pinot Gris) se používá pro výrobu bílých vín. Můžete však ochutnat i svěží růžová vína Pinot Gris. Vinný hrozen je malý s šedorůžovou až modro šedou barvou bobulí, s dužinou bez zabarvení a velmi krátkou stopkou.

Rulandské šedé je víno, jehož chuť je plná a hebká s vůní a chutí pomerančů, grapefruitu, meruněk, oříšků a medu. Dále může cítit kouřové a máslové tóny, koření, botrytické tóny, opečený toast, jablka, hrušky, mango, květiny, ale i kakao, vanilku nebo včelí vosk. Nedostatečně rychlé zpracování hroznů má za následek růžový odstín vína.

Vína z této odrůdy jsou zlatožlutá, s vůní citrusových plodů a dlouhou dochutí. Některá vína z odrůdy Rulandské šedé (Pinot Gris) mohou působit nasládlým dojmem. Vína můžete konzumovat mladá a svěží, nebo naleznete i vhodné láhve k archivaci. Velmi oblíbená se stala i italská vína z odrůdy Pinot Gris, kde se jim ale říká Pinot Grigio.

Pinot Gris (Rulandské šedé) - Bílé víno
Navigace

10 položek

na stránce
Nastavit sestupně

10 položek

na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.