Vinařství Marada

Moravské vinařství Petr Marada v Mikulčicích navazuje na rodinnou tradici vinařství na Moravě. Zajímavostí je, že vinařství Petr Marada hospodaří na vinicích v bio režimu z vlastního přesvědčení, bez certifikace. Vínům dávají čas a prostor pro rozvinutí jejich skutečných vůní a chutí bez zbytečných zásahů. Bílá vína zrají v nerezových tancích, vybrané šarže dokonce i v dubových či akátových sudech. Téměř všechna červená vína projdou přirozenou vinifikací v dřevěném sudu.

Od roku 2013 vyrábí toto moravské vinařství i šumivá vína, vyrobená primární fermentací a také oblíbené sekty vyrobené sekundární fermentací v láhvi, stejně jako se vyrábějí věhlasná vína Champagne. V současné době vinařství Petr Marada hospodaří na 11 hektarech vinic, na třech viničních tratích.

Na viniční trati Kukvička v obci Josefov pěstují odrůdy Chardonnay a Frankovka. Viniční trať Na Strání v obci Lužice je známá svými vynikajícími odrůdami Riesling (Ryzlink rýnský) a Welschriesling (Ryzlink vlašský). Poslední viniční trať Kněžské v obci Mikulčice je obdivována pro výsadbu odrůd Sauvignon Blanc, Pinot Gris (Rulandské šedé), Grüner Veltliner (Veltlínské zelené), Gewürztraminer (Tramín červený), Pinot Noir (Rulandské modré), Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.

Vinařství Marada

2 položek

na stránce
Nastavit sestupně

2 položek

na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.