Měna: | Euro
nepřihlášenpřihlásitzaložit účet ]

Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína

Ušlechtilé destiláty

Maison Gélas rodinná firma se 150letou tradicí s pravým srdcem i duší Gaskoňska, jejíž kořeny spadají až do dob Mušketýra D´Artagnana. Značka Maison Gélas byla založena Babtistem Gélasem v roce 1865, synem uznávaného odborníka na výrobu sudů. Díky správným dovednostem začaly vznikat neopakovatelné ročníkové Bas Armagnacy a široká škála eaux-de-vie, která je přirozeným výsledkem lásky k dokonalosti a know-how. Byl revoluční ve výrobě exkluzivních armagnaců z oblastí Bas Armagnac a La Ténareze, které nabízel v plné sudové síle, bez redukce alkoholu. Tato unikátní selekce propůjčuje výslednému produktu neotřelou reputaci nejen ve Francii.

Již v roce 1830 začal prapradědeček Francoise Giboina s výrobou vysoce kvalitního koňaku. V jeho krocích s velkou vášní pokračuje a dodnes kultivuje vína Francois Giboin se svou rodinou. Sklepy i dům jsou orientovány na severní stranu, což představuje typické uspořádání domů v oblasti Charentes. Spojení severní polohy, nízkého procenta kyselosti a jílovité půdy s přídavkem sádry vytváří ideální podmínky pro produkci jedinečných a osobitých koňaků a příjemně vybalancovaných Pineau des Charentes.

Před více než 100 lety se Thomas Bache Gabrielsen z Norska vydal na zkušenou do Francie, kde poznal svou životní lásku a zůstal. Připojil se k firmě Petera Antona Rustada, který koupil firmu Agusta Dupuyho na výrobu Cognacu a Pineau des Charentes (vznik 1852). Po tragické nehodě Petera Rustada pokračoval v podnikání sám. V současnosti je společnost v rukou Hervého Bache, který je nejstarším synem a zástupcem již 4. generace rodiny Bache Gabrielsen.

Značka Armagnac Marcel Trépout vznikla v Chateau Notre Dame ve městečku Vic-Fezensac, v srdci Gaskoňska. Chateau bylo vybudováno ve 12.století mnichy a díky své poloze na obchodní křižovatce cest bylo často útočištěm pro poutníky na jejich cestě do Saint Jacques de Compostelle v dobách středověku. Na konci 18.st. Jean-Babtiste Rivière -královský konzul, přinesl myšlenku uchovávat za impozantními zdmi zámku armagnac v dubových sudech, kde měli ideální podmínky pro staření. Vytvořil tak nejvýznamnější dům Armagnacu v širokém regionu.