Ventoux AOC, Otentic Rouge BIO

Francouzské víno Otentic je vyrobené z odrůdy Grenach a Syrah. Toto červené víno zaujme svojí vůní vyzrálého ovoce. Suché víno koncentrované chuti.

Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (či podoblast): Ventoux
Producent (výrobce): Domaine Allois
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2020
Objem: 0,75 l
399,00 Kč 329,75 Kč
Skladem
SKU
210006-020-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Otentic Rouge Ventoux AOC je vyrobené v odrůdovém poměru 50% odrůdy Grenache Noir a 50% odrůdy Syrah. Na sklizeň je věnován velký důraz, protože vinifikace probíhá bez použití siřičitanů. Vinice, na kterých réva dozrává, jsou kamenitě štěrkové na jílově vápencovém podloží, což se projevuje v chuti tohoto červeného vína.

Červené víno zdobí tmavá granátová barva s jasně modravými odlesky. Vůně je velmi otevřená, s krásnou zralostí ovoce, s vůní malinového a borůvkového džemu, sušeného fíku, černé třešně a macerovaného ovoce, ke kterým jsou přidány tóny garrigue a koření. Ve společnosti Dobrá vína oceňujeme jeho plnou a koncentrovanou chuť. Víno má pěknou délku se sladkou vůní džemu z červeného ovoce.

Toto červené víno se skvěle snoubí s pokrmy připravenými z jehněčího masa a zvěřiny. Víno servírujte například společně s dušeným kančím na červeném víně s lesními plody.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16 °C. Před servírováním víno nechte nadechnout v otevřené láhvi. Víno servírujte ve větším kalichu s dostatečně velkou plochou pro oxidaci vína.

Červené víno Otentic Rouge Ventoux AOC, je chuťově vyvážené a můžete jej okamžitě degustovat. Ve vašem sklepě ho můžete nechat uležet po dobu 2 až 5 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Ventoux AOC, Otentic Rouge BIO
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.