Vallée de la Loire - Dobravina.cz

Vallée de la Loire [vale də la loár], neboli údolí řeky Loiry je vinařská oblast ve Francii, která se táhne středem Francie až k pobřeží Atlantického oceánu severně od Bordeaux. Rozloha tohoto širokého pásu je úctyhodná, a proto je rozdělená do několika dalších podoblastí. Ve Vallée de la Loire (údolí řeky Loiry) nalezneme různé terroiry, které díky rozmanitosti podloží, nadmořské výšce a orientaci produkují vína velmi odlišných chuťových i aromatických vlastností. Jsou to vína krásná, plná čerstvosti, svěžesti s jistou dávkou elegance.

Vallée de la Loire (údolí řeky Loiry) se svými věhlasnými víny řadí ke světové produkci. Bílá vína se nejčastěji vyrábějí z odrůdy Sauvignon Blanc. Pro výrobu červených vín se používají oblíbené odrůdy Pinot Noir (Rulandské modré), Gamay, nebo Cabernet Sauvignon.

Snad nejlepší vína na světě, vyrobená z odrůdy Sauvignon Blanc, pochází z apelace Sancerre ve Vallée de la Loire (údolí řeky Loiry). Dominantní odrůdou apelace Muscadet je odrůda Melon de Bourgogne. Vína se tady vyrábí tradiční francouzskou metodou Sur-lie, kdy vína zrají na kvasničných kalech a pravidelně se promíchávají. Vína jsou pak intenzivnějšího ovocného charakteru, plná a komplexní.

Navigace

Produkty 1-15 z 53

Stránka
na stránce
Nastavit sestupně

Produkty 1-15 z 53

Stránka
na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.