Sauvignon Blanc - Dobravina.cz

Odrůda Sauvignon Blanc pochází patrně z francouzské oblasti Burgundsko , nebo vinařské oblasti Údolí řeky Loiry . Odrůda Sauvignon Blanc vznikla křížením odrůdy Chenin Blanc a Gewürztraminer (Tramín červený) a je velmi oblíbená pro výrobu bílých vín. S oblibou se pěstuje se na celém světě a stojí za mnoha velmi zajímavými víny. Vinný hrozen je středně velký a velmi hustě obalený malými bobulemi, které mají zlatožlutou barvu s nahnědlými tečkami.

Sauvignon Blanc dává bílým vínům nezaměnitelné aroma muškátu, angreštu, mladých kopřiv a hluchavek, které přechází do vůně zralých broskví. Odrůda Sauvignon Blanc je vhodná k pěstování v severských vinařských oblastích, kde se řadí k těm nejkvalitnějším. Mezi známe oblasti, kde se odrůdě také daří, jsme si oblíbili Pouilly Fumé a Sancerre na Loiře, nebo vína Sauternes v Bordeaux, která se proslavila výrobou sladkých botrytických vín.

Jednoodrůdová vína Sauvignon Blanc z jižních oblastí jsou často nádherně plná s minerální příchutí. Příkladem jsou oblíbená vína právě z oblasti Sancerre.

Sauvignon Blanc - Dobravina.cz
Navigace

Produkty 1-15 z 53

Stránka
na stránce
Nastavit sestupně

Produkty 1-15 z 53

Stránka
na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.