Saint Bart, Côtes du Roussillon Villages AOC BIO

Francouzské víno Saint Bart je červené víno nezaměnitelných tónů ovoce, květů, čokolády a dřeva. Toto suché víno má ovocnou texturu s jemnou mineralitou. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (či podoblast): Côtes du Roussillon Villages
Producent (výrobce): Clot de L´Oum
Odrůda (-y): Carignan, Grenache Noir, Syrah
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2014
Objem: 0,75 l
645,00 Kč 533,06 Kč
Skladem
SKU
210087-014-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Saint Bart z rodinného vinařství Clot de L´Oum je vyrobené především z odrůdy Carignan, ktera tvoří dominantní část a z odrůd Grenache Noir a Syrah. Vinná réva se pěstuje v apelaci Côtes du Roussillon Villages ve vinařském regionu Languedoc Roussillon. Toto malé vinařství obhospodařuje své vinice v bio režimu od roku 2003. Výsledkem jsou plná naturální vína, která jsou odrazem samotných vinařů.

Víno zdobí barva tmavého rubínu. Víno je na první pohled velmi hutné. Ve vůni nás ve společnosti Dobrá vína okouzlily tóny višní, malin, slézu a květů ibišku. Po krátkém provzdušnění se uvolňují také tóny tmavé čokolády, cedrového dřeva s vavřínem. Chuť vína je suchá a díky použité odrůdě Syrah i s příjemnou ovocnou texturou připomínající vařené ovoce, se širokým spektrem kyselin a jemné minerality.

Toto červené víno se dokonale snoubí s grilovanými pokrmy. Servírujte grilované klobásky, hovězí maso, nebo květákové pyré s kandovaným fenyklem a černými olivami. Víno se také hodí k vyzrálým sýrům a ovocnému čatní.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno doporučujeme nechat delší čas nadýchnout v otevřené láhvi.

Červené víno Saint Bart z produkce vinařství Clot de l'Oum doporučujeme konzumovat od 3. roku jeho stáří. Víno můžete archivovat po dobu 6–12 let ve Vašem sklepě.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Saint Bart, Côtes du Roussillon Villages AOC BIO
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.