Puligny Montrachet AOC

Francouzské víno Puligny Montrachet je bílé víno vyrobené z odrůdy Chardonnay. Toto suché víno je plné intenzivního aroma i chutí. Je harmonické a robustní. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Puligny Montrachet
Producent (výrobce): Domaine Bachey Legros
Odrůda (-y): Chardonnay
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2013
Objem: 0,75 l
1 293,00 Kč 1 068,60 Kč
Skladem
SKU
110207-013-075
POSLEDNÍ KUS
Francouzské víno Puligny Montrachet z vinařství Domaine Bachey Legros je vyrobené z odrůdy Chardonnay. Bohatství této domény je skryté především ve věku (stáří) vinic. Kořenový systém vinné révy je dokonale vyvinutý a je tak skvělým přenašečem informací z půdního podloží. Výrobce vkládá do své práce neuvěřitelné množství vášně, soustředění a pozornosti. Výsledkem je pak vysoká kvalita, síla a harmonie s elegancí.

Víno nese jiskrnou slámově žlutou barvu. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme intenzivní aromatické tóny širokého spektra. Cítíme hloh, kapradinu, lístkové oříšky, citrónovou trávu, nebo zelené jablíčka. Nelze opominout výrazné minerální vůně propojené s vůní másla. Toto suché víno je pozoruhodně koncentrované. V chuti se mísí tóny květů s ovocem a výraznou mineralitou v dlouhé dochuti.

Víno Puligny Montrachet dobře harmonizuje společně s grilovanými rybami v papilotě, masovými terinami, nebo jemně připravenému bílému masu. Můžete také servírovat pokrmy se smetanou a smrži.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 10–12 °C. Pro servis vína zvolte větší sklenici s uzavřeným kalichem, která umožní dokonalé rozvolnění a udržení aromatického spektra.

Víno doporučujeme degustovat od druhého roku. Archivovat ho můžete po dobu 6–10let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Puligny Montrachet AOC
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.