Panatella, Minervois AOC

Francouzské víno Panatella je červené víno vinařství Château Tourril. Toto suché víno má jemné tóny lesního ovoce, koření a bylinek. Víno je s dlouhou dochutí. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Languedoc Roussillon
Apelace (či podoblast): Minervois
Producent (výrobce): Château Tourril
Odrůda (-y): Grenache Noir, Syrah
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2011
Objem: 0,75 l
347,00 Kč 286,78 Kč
Skladem
SKU
210071-011-075
POSLEDNÍ KUS
Červené francouzské víno Panatella z apelace Minervois z vinařské oblasti Languedoc Roussillon, je vyrobeno v odrůdovém složení 80 % odrůdy Syrah a 20 % odrůdy Grenache Noir. Víno zraje rok v dubovém sudu po jednom víně.

Víno si nese krásně tmavou purpurovou barvu. Odrůda Syrah vínu přináší jemné tóny lesního ovoce, koření a bylinek. Víno je suché, celkově perzistentní a v dochuti příjemně dlouhé.

Víno se náramně snoubí s jednoduchými pokrmy. Servírujte ho společně s nářezovým prkénkem ušlechtilých uzenin i sýrů, nebo s dušenými pokrmy připravených z kvalitního masa na šalotkovém základu. Odrůda Syrah umí velmi dobře propojit i pikantní chutě červené papriky.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Víno degustujte v uzavřenějším kalichu s dostatečnou plochou pro oxidaci.

Archivace tohoto vína je vhodná v rozmezí 6–7 let. Nicméně díky odrůdě Syrah, která má pevnou strukturu, můžeme i po 15 letech objevovat jeho nádherné tóny.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Panatella, Minervois AOC
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.