Morey Saint Denis AOC 1,5l

Francouzské víno Morey Saint Denis je červené víno z odrůdy Rulandské modré. Toto suché víno má vyvážené kyseliny, výrazné aroma, pevné taniny a mineralitu. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Morey Saint Denis
Producent (výrobce): Domaine Georges Lignier
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2008
Objem: 1,5 l
2 500,00 Kč 2 066,12 Kč
Skladem
SKU
210234-008-150
POSLEDNÍ KUS
Červené víno z apelace Morey Saint Denis z produkce vinařství Domaine Georges Lignier v magnum láhvi s objemem 1,5 l je ideálním dárkem, nebo společníkem Vašeho slavnostního menu. Červené víno je vyrobené z odrůdy Pinot Noir, tedy Rulandské modré. Vinice se nacházejí v obci La Côte de Nuits v Burgundsku na jílovitých půdách vápencového podloží 240 metrů nad mořem. Průměrné stáří vinné révy dosahuje až k 50 letům stáří. Výnos hroznů je proto menší, zato s velmi koncentrovanou aromatikou i širokým chuťovým spektrem.

Víno zdobí intenzivní granátová barva. Vůně nás ve společnosti Dobrá vína okouzlila svými aromatickými tóny vyzrálého ovoce, které postupem zrání vína přechází do tónů staré kůže, zvířecích pachů a tlejícího listí. Chuť vína je suchá s pevnou tanickou strukturou, která vínu umožňuje zrát delší dobu v láhvi. Vyvážené kyseliny, mineralita ve spojení s výraznou aromatikou a dlouhou chuťovou perzistencí dělá z degustace tohoto vína opravdový zážitek.

Toto červené víno se dobře snoubí se světlým grilovaným masem. Víno také dobře harmonizuje s čerstvými sýry, sušeným ovocem a ořechy. Pokrmy servírujte s kvalitním olivovým olejem, balzamickou redukcí a čerstvě namletým černým pepřem.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je burgundský kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno před servisem dekantujte v karafě.

Červené víno Morey Saint Denis z produkce vinařství Domaine Lignier je připravené ke konzumaci od 5. roku jeho stáří. Víno můžete archivovat 7–12 let od sklizně hroznů.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Morey Saint Denis AOC 1,5l
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.