Morellino di Scansano DOCG, Solatro

Italské víno Morellino di Scansano Solatro je červené víno šťavnaté vůně bobulovitého ovoce. Toto suché víno je zaoblené s nasládlými taniny a dlouhou dochutí. Celý popis
Země původu vína: Itálie
Oblast: Toscana
Apelace (či podoblast): Morellino di Scansano
Producent (výrobce): Castelli del Grevepesa
Odrůda (-y): Sangiovese
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2017
Objem: 0,75 l
380,00 Kč 314,05 Kč
Skladem
SKU
220379-017-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Morellino di Scansano Solatro z produkce vinařství Castelli di Grevepesa je vyrobené výhradně z hroznů vinné révy Sangiovese. Morellino je lokální název pro odrůdu Sangiovese používaný především v italské vinařské oblasti Toskánska. Vinice, na kterých se pěstuje vinná réva pro toto červené víno, se nachází v městečku Scansano, v toskánském regionu Grosseto.

Toto červené víno zdobí intenzivní rubínová barva. Ve společnosti Dobrá vína nás okouzlily tóny červeného bobulovitého ovoce. Vůně na první přivonění působí svěže a příjemně šťavnatě. Chuť vína je suchá, působí jemně až zaobleně s nasládlými taniny. Víno má středně dlouhou chuťovou perzistenci.

Víno se velmi dobře snoubí s hovězím masem a zvěřinou. Servírujte maso společně s omáčkou, nebo pečené na grilu v doprovodu kvalitního olivového oleje, čerstvě mletého pepře a bylin. Víno můžete také degustovat společně s vyzrálými sýry.

Vhodná teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Ideální vinnou sklenicí je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno doporučujeme před samotným servisem dekantovat v karafě, nebo alespoň nechat delší dobu nadýchnout v otevřené láhvi.

Červené víno Morellino di Scansano Solatro z produkce vinařství Castelli di Grevepesa můžete archivovat 8–10 let ve Vašem sklepě.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Morellino di Scansano DOCG, Solatro
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.