Monthélie AOC, Les Toisieres

Francouzské víno Monthélie AOC, Les Toisieres je červené víno vyrobené z odrůdy Rulandské modré. Suché víno se svěžím závěrem si prostě zamilujete. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Monthélie
Producent (výrobce): Domaine Roux
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2019
Objem: 0,75 l
719,00 Kč 594,21 Kč
Skladem
SKU
210130-019-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Monthélie AOC, Les Toisieres z vinařství Domaine Roux je vyrobené z odrůdy Pinot Noir, neboli Rulandské modré. Hrozny pocházejí z vinice Les Toisieres rozléhající se jižně od slavného vinařského města Beaune v apelaci Monthélie v proslulé vinařské oblasti Burgundsko a konkrétně v podoblasti la Côte de Beaune. Jemné rozdíly ve vínech v rámci této apelace jsou způsobeny drobnými rozdíly v půdě, expozici a nadmořské výšce. Svahy jsou tu místy strmé a orientované na jih a jihovýchod. Nadmořská výška se pohybuje mezi 230 a 370 metry. Podloží je tvořené jíly a vápencem. Tradiční vinifikace a zrání probíhá v dubovém sudu, zrání pak po dobu 14 -15 měsíců.

Toto Rulandské modré zdobí krásná rubínová barva. V chuti tohoto červeného vína dominuje červené a černé ovoce. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny černého rybízu, višní a ostružin. Chuť tohoto burgundského červeného vína je plná s elegantními tříslovinami, které předpovídají vínu velmi dobrý archivační potenciál. Závěr je pak příjemně svěží. S věkem získává pružnost a persistenci. Červená Monthélie spolu s červenými Volnay jsou díky velmi elegantním tříslovinám označovány za tzv. „dámská vína“.

Toto červené burgundské víno je vynikající k masovým pokrmům jako pečená drůbež, králík a jehněčí maso. Ve společnosti Dobrá vína toto červené víno doporučujeme k delikátním francouzským pâté a terinám.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného burgundského vína je 14-15 °C. Vhodná sklenice na víno je větší burgundský kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Pinot Noir Monthélie AOC Les Toisieres z vinařství Domaine Roux bude na svém vrcholu od 3. roku po sklizni, kdy umí přinést přesnou informaci o svém původu a nadchnout i náročnějšího milovníka burgundských vín. Můžete ho ale archivovat ve vinném sklepě i 10-12 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Monthélie AOC, Les Toisieres
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.