Mercurey 1er Cru, Clos Marcilly

Francouzské víno Mercurey 1er Cru Clos Marcilly je červené víno bohaté vůně Toto suché víno je robustní a velmi husté s harmonickým projevem tříslovin. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Mercurey
Producent (výrobce): Domaine Stephane Briday
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2008
Objem: 0,75 l
789,00 Kč 652,07 Kč
Skladem
SKU
210310-008-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Mercurey 1er Cru Clos Marcilly z produkce vinařství Domaine Michel Briday je vyrobené z hroznů odrůdy Pinot Noir, tedy Rulandské modré. Clos Marcilly je parcela zařazená v jakostní kategorizaci Premier Cru ležící v apelaci Mercurey a v podregionu Côte Chalonnaise v Burgundsku. Průměrný věk vinné révy je zde 45 let.

Víno zdobí intenzivní rubínová barva. Ve společnosti Dobrá vína, nás ve vůni tohoto červeného vína, okouzlily tóny černého ovoce. Jedná se především o ostružiny a borůvky. Vůně je bohatá a velmi šťavnatá. Chuť vína je suchá, víno je robustní a velmi husté s harmonickým projevem tříslovin.

Toto červené víno se dokonale snoubí s komplexními pokrmy. Maso servírujte v redukovaných omáčkách s červeným vínem, připravené na základu z kořenové zeleniny a čerstvých rajčat.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich burgundského typu.

Červené víno Mercurey 1er Cru Clos Marcilly z produkce vinařství Domaine Michel Briday můžete archovovat 5–15 let ve Vašem sklepě.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Mercurey 1er Cru, Clos Marcilly
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.