Lirac AOC, Eglantine rosé

Francouzské víno Lirac Château de Bouchassy je růžové víno ovocných tónů. Toto suché víno má plné tělo, působí čerstvě s příjemnou svěžestí a ovocnou texturou. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (či podoblast): Lirac
Producent (výrobce): Château de Bouchassy
Odrůda (-y): Cinsault, Grenache Noir, Syrah
Druh vína: Suché
Barva: Růžové
Ročník: 2018
Objem: 0,75 l
409,00 Kč 338,02 Kč
Skladem
SKU
310024-018-075
POSLEDNÍ KUS
Růžové víno Lirac rosé z produkce vinařství Château de Bouchassy pochází ze starých vinic oblasti údolí řeky Rhôny. Vinice se nacházejí na písčitých a štěrkových půdách. Víno je vyrobené v odrůdovém poměru 60 % odrůdy Grenache, 30 % odrůdy Cinsault a 10 % odrůdy Syrah. Vinice má typicky středomořské podnebí s horkými a suchými léty, sníženými ročními srážkami a průměrným množstvím slunečního svitu 2 700 hodin ročně. Typičnost tohoto podnebí je zvýrazněna mlhou.

Barva tohoto růžového vína je jasně růžová. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny jahod a malin. Chuť vína je suchá, nalezneme v ní tóny červeného ovoce a anglických bonbónů. Víno je plné, působí čerstvě s ovocnou texturou a příjemnou svěžestí.

Toto růžové víno můžete podávat samotné, jako aperitiv, nebo společně s grilovanými bílým masem, mořskými plody, nebo společně s orientální a asijskou kuchyní.

Ideální teplota pro servis tohoto růžového vína je 8–10 °C. Víno servírujte ve sklenici tulipánového tvaru s objemem 450 ml.

Víno degustujte mladé, v jeho čerstvých ovocných projevech. V případě, že se víno rozhodnete nechat ve Vašem sklepě, konzumujte ho do 4 let od sklizně hroznů.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Lirac AOC, Eglantine rosé
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.