Languedoc Roussillon - Dobravina.cz

Languedoc Roussillon [lang'dok rusijon] se nachází na jihu Francie u západního pobřeží Středozemního moře od Avignonu po hranici se Španělskem. V této sluncem zalité vinařské oblasti se pěstuje zhruba čtvrtina révy francouzské produkce. Pro výrobu oblíbených červených vín se nejčastěji používají odrůdy Grenache Noir, Syrah a mnoho dalších. K výrobě bílých vín se v Languedoc Roussillonu používá celá řada bílých odrůd vinné révy. Můžeme jmenovat třeba Chardonnay, Sauvignon Blanc, Viognier, Bourboulenc, Macabeo, Marsanne, Clairette a další.

Jelikož je Languedoc Roussillon svou rozlohou poměrně veliký, je rozdělen do několika dalších departmentů, ve kterých nalezneme velké množství jednotlivých apelací. Vína se od sebe mohou výrazně lišit právě díky jinému geologickému podloží, vzdálenosti od pobřeží, nebo použitím různých odrůd révy, které se v Languedoc Roussillonu mohou pěstovat. Vína z Languedoc Roussillon jsou osobitá, s otiskem tamního terroiru a vinařského umu.

Pojďme společně prozkoumat dobrá vína nejznámějších apelací Languedoc Roussillon. Vína z Corbiéres, jsou stejně rozmanitá jako zdejší terroir. Vína Saint Chinian bývají hluboká, velmi výrazná v ústech s ovocnou texturou. Vína Côtes du Roussillon Villages jsou plná, robustní s výrazem ovoce, tříslovin a dlouhým kořeněným závěrem. Jsou to elegantní vína světové úrovně. Vinařství Domaine Singla představuje právě taková dobrá vína.

Navigace

Produkty 1-15 z 92

na stránce
Nastavit sestupně

Produkty 1-15 z 92

na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.