Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína new

Den francouzských vín a kultury 2017

Den francouzských vín a kultury 2017

26. 4. 2017

21.4.2017 proběhl první roční nové vinařské akce. Pro milovníky Dobrých vín jsme za podpory partnerů připravili k ochutnání 90 druhů krásných vín z Francie, s bohatým rautem francouzských delikates připravených šéfkuchaři hotelu NH Prague, degustaci prestižní francouzské čokoládovny Michel Cluizel a vše pro podtržení francouzské atmosféry doprovázené hudebním triem La Chouette.

Některá z vinařství byla prezentována přímo vinaři či zástupci vinařství z Francie.

Ochtnávaly se tyto oblasti:
Bordeaux, Bourgogne, Beaujolais, Vallée du Rhone, jak severní, tak i jižní části, Languedoc-Roussillon,  Savoie, Vallée de la Loire, Alsace a Sud-Ouest

a krásné apelace: Valencay , Sancerre, Pouilly-Fumé,  Muscadet Côtes de Grandlieu, Touraine, Margaux, Pauillac, Médoc, Haut-Médoc, Saint Emilion, Puysseguin Saint Emilion, Pomerol, Moulis, Listrac, Canon-Fronsac, Graves, Graves de Vayres, Chablis, Viré-Clessé, Puligny Montrachet, Chassagne-Montrachet, Saint Aubin, Saint Romain, Santenay, Rully, Auxey Duresses, Crozes-Hermitage, Saint Joseph, Chateauneuf du Pape, Gigondas, Vacqueyras, Lirac a mnoho dalších.

Jmenovitě z pohledu výrobců se jedná o domény: Jean Michel Chartron, Yves Cuilleron, Jean Pierre Mucyn, Domaine Graveirette, Domaine Pourra, Domaine Buisson, Alain Gras,  Thierry Laffay, Domaine de Chaude Ecuelle, Domaine Michel, Domaine Paul Ginglinger, Domaine des Corbilliéres, Domaine Jean Francois Roy, Domaine Haut-Bourg, Anne de Joyuese, Domaine Patrice Moreux – Corty, a mnoho zvučných Chateaux z Bordeaux, včetně prestižních vín v jakosti Grand Cru.

Zpět na výpis
Interaktivní výběr
Pomoc s výběrem+

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

28.8.  2019 - Vína z údolí řeky Loiry
15. 7. 2019

28.8. 2019 - Vína z údolí řeky Loiry

Zveme vás na poslední prázdninovou degustaci tentokrát se přeneseme k řece Loiře od centrálního masivu až po Nantes. Připomeneme si vína z věhlasných vinic jako jsou Pouilly-Fumé, Sancerre, Menetou Salon, Reuilly, Valencay, Touraine, Vouvray, Saumur, Anjou, Muscadet de Sévre et Maine a Muscadet Côtes de Granlieu. K vínům jsme jako vždy napárovali bohaté menu.

12.9. 2019 - Vína z regionu Languedoc-Roussillon
15. 7. 2019

12.9. 2019 - Vína z regionu Languedoc-Roussillon

Od bílých elegantních vín až po hutná červená. Tento region plný slunce skrývá velmi široké spektrum co do charakteru vyráběných vín. Přijďte se přesvědčit o hloubce vín z hor i údolí. Čeká vás také bohaté pohoštění vyladěné na míru k degustačnímu menu.

Podávání vína
28. 3. 2018

Podávání vína

K hezkému zážitku a k radosti nestačí pouze víno nachladit, otevřít a jen tak vypít. K dokonalosti daného okamžiku a vychutnání vína v jeho plné kráse je potřeba trochu více. S vínem se musí umět zacházet, otvírat při správné teplotě, odhadnout dobu dekantace před konzumací, zvolit ten správný typ sklenky a samozřejmě i pokrm.
Jak uchovávat víno
10. 6. 2018

Jak uchovávat víno

V případě, že nevlastníte zámek, hrad ani obdobnou nemovitost, kde sklepení nabízí prostor k uskladnění lehkých letounů, nevěšte hlavu. I v průměrných všedních podmínkách lze uskladnit kvalitní vína. Samozřejmě, že budeme mluvit o menším množství, ale pár desítek lahví někdy i stovek najde své podmínky.

KAM DÁL?