Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína new

Den francouzských vín a kultury 2017

Den francouzských vín a kultury 2017

26. 4. 2017

21.4.2017 proběhl první roční nové vinařské akce. Pro milovníky Dobrých vín jsme za podpory partnerů připravili k ochutnání 90 druhů krásných vín z Francie, s bohatým rautem francouzských delikates připravených šéfkuchaři hotelu NH Prague, degustaci prestižní francouzské čokoládovny Michel Cluizel a vše pro podtržení francouzské atmosféry doprovázené hudebním triem La Chouette.

Některá z vinařství byla prezentována přímo vinaři či zástupci vinařství z Francie.

Ochtnávaly se tyto oblasti:
Bordeaux, Bourgogne, Beaujolais, Vallée du Rhone, jak severní, tak i jižní části, Languedoc-Roussillon,  Savoie, Vallée de la Loire, Alsace a Sud-Ouest

a krásné apelace: Valencay , Sancerre, Pouilly-Fumé,  Muscadet Côtes de Grandlieu, Touraine, Margaux, Pauillac, Médoc, Haut-Médoc, Saint Emilion, Puysseguin Saint Emilion, Pomerol, Moulis, Listrac, Canon-Fronsac, Graves, Graves de Vayres, Chablis, Viré-Clessé, Puligny Montrachet, Chassagne-Montrachet, Saint Aubin, Saint Romain, Santenay, Rully, Auxey Duresses, Crozes-Hermitage, Saint Joseph, Chateauneuf du Pape, Gigondas, Vacqueyras, Lirac a mnoho dalších.

Jmenovitě z pohledu výrobců se jedná o domény: Jean Michel Chartron, Yves Cuilleron, Jean Pierre Mucyn, Domaine Graveirette, Domaine Pourra, Domaine Buisson, Alain Gras,  Thierry Laffay, Domaine de Chaude Ecuelle, Domaine Michel, Domaine Paul Ginglinger, Domaine des Corbilliéres, Domaine Jean Francois Roy, Domaine Haut-Bourg, Anne de Joyuese, Domaine Patrice Moreux – Corty, a mnoho zvučných Chateaux z Bordeaux, včetně prestižních vín v jakosti Grand Cru.

Zpět na výpis
Interaktivní výběr
Pomoc s výběrem+

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Degustace 77 druhů vín za účasti vinařů Itálie a Francie
1. 4. 2019

Degustace 77 druhů vín za účasti vinařů Itálie a Francie

26.4. proběhne velká degustace s francouzskými a italskými vinaři. Ochutnáte jak stálice našeho sortimentu, tak i některá vína z nově zařazených vinařství.

Víno z apelace FIXIN
8. 4. 2019

Víno z apelace FIXIN

Víno z apelace FIXIN (čti Fisan nebo Fiksan) vždy s notnou dávkou nosovky, není víno, které by si běžný Čech otvíral 2x týdně. Samozřejmě až na pár výjimek, což jsou Ti kdo již pochopili, že se jedná o víno z krásných strání s výsadbou jak Pinot Noiru, tak i dokonce Chardonnay. Tato apelace je deklarována s rozlohou od 96ha do 102 ha. Dle toho, jak máte staré informace a kdy bylo měření prováděno. Necelá pětina vinic je dokonce zatříděna do jakosti Premier Cru.

Jak si vybrat víno
19. 5. 2018

Jak si vybrat víno

Nevíme, jestli Vás to uklidní, ale ani většina Francouzů se ve svých vínech nevyzná tak, aby si ho dokázali vybrat a zaručeně si pochutnali. Zkusíme Vám trochu pomoci nahlédnout do komplikovaného systému, ale nejdříve Vám nabídneme rychlou radu pro výběr podle typu vína, abyste mohli u nás nakoupit a pak pokračovat ve studiu již s plnou sklenicí pro Vás lahodného vína. Garantujeme Vám sice kvalitu u nás prodávaných vín, ale co konzument to jiný vkus, takže je třeba zjistit, co chutná právě Vám.

Jak uchovávat víno
10. 6. 2018

Jak uchovávat víno

V případě, že nevlastníte zámek, hrad ani obdobnou nemovitost, kde sklepení nabízí prostor k uskladnění lehkých letounů, nevěšte hlavu. I v průměrných všedních podmínkách lze uskladnit kvalitní vína. Samozřejmě, že budeme mluvit o menším množství, ale pár desítek lahví někdy i stovek najde své podmínky.

KAM DÁL?