Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína new

Degustace Theatro

Degustace Theatro

20. 2. 2009

Dne 19.2. 2009 proběhla v suterénním sále divadla Piková dáma (bývalý Semafor) v Karlínském divadle naše další jedinečná řízená degustace vín doplněná bohatým rautem z místní kuchyně a byla opět plně obsazená.

Tentokrát jsme Vám chtěli degustaci zpříjemnit představením našeho oblíbeného českého prestižního zakázkového krejčovství JANEK (Soukenická 2, Praha 1), které nám formou jejich výrobků dělá radost již několik let. Rádi se dělíme o pozitivní zkušenosti a zážitky a nemusí se jednat pouze o víno. Krásné košile jste měli možnost vidět přímo na všech sommeliérech, dámské kostýmy na zástupkyních firmy a další výrobky byly k dispozici pro prohlédnutí. Společnost představil sám pan majitel Ing. Alois Holiš.

Zpět na výpis
Interaktivní výběr
Pomoc s výběrem+

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vína ze svahů jižní Rhôny
13. 3. 2019

Vína ze svahů jižní Rhôny

Zveme vás na degustaci, která se koná dne 3.4. 2019. 

Přechutnáme si jak vína ze stálého sortimentu v nových ročnících, jako LIRAC, CHATEAUNEUF DU PAPE, VACQUEYRAS tak i nová vína z apelací BEAUMES DE VENISE, CAIRANNE, PLAN DE DIEU, VENTOUX A CÔTES DU RHÔNE-VILLAGES A CÔTES DU RHÔNE.  

Ochutnáte nejen hutná červená, ale i kořeněná bílá a hladká růžová. Menu bude sestaveno v harmonii s víny s využitím provensálských bylinek, kterých zde nacházíme spousty na místních stráních jako dokonalou dekoraci, které zde rostou naprosto spontánně. 

Přesný seznam vín a doplňující menu bude zveřejněno nejpozději do týdne před degustací.

Jak si vybrat víno
19. 5. 2018

Jak si vybrat víno

Nevíme, jestli Vás to uklidní, ale ani většina Francouzů se ve svých vínech nevyzná tak, aby si ho dokázali vybrat a zaručeně si pochutnali. Zkusíme Vám trochu pomoci nahlédnout do komplikovaného systému, ale nejdříve Vám nabídneme rychlou radu pro výběr podle typu vína, abyste mohli u nás nakoupit a pak pokračovat ve studiu již s plnou sklenicí pro Vás lahodného vína. Garantujeme Vám sice kvalitu u nás prodávaných vín, ale co konzument to jiný vkus, takže je třeba zjistit, co chutná právě Vám.

Slovník pojmů
3. 12. 2017

Slovník pojmů

Často nejasné termíny a obraty související s Francouzskou produkcí

Jak uchovávat víno
10. 6. 2018

Jak uchovávat víno

V případě, že nevlastníte zámek, hrad ani obdobnou nemovitost, kde sklepení nabízí prostor k uskladnění lehkých letounů, nevěšte hlavu. I v průměrných všedních podmínkách lze uskladnit kvalitní vína. Samozřejmě, že budeme mluvit o menším množství, ale pár desítek lahví někdy i stovek najde své podmínky.

KAM DÁL?