Domaine Saint Clair

Domaine Saint Clair je rodinné vinařství ve městě Beaumont-Monteux s vinicemi o rozloze 15 hektarů a stářím vinných keřů 30 a více let. Toto moderní vinařství je vedené Denisem Bassetem.

Vinice Domaine Saint Clair se nacházejí v severní části vinařské oblasti Údolí řeky Rhóny, konkrétně v apelacích Crozes-Hermitage a Saint-Joseph, které proslavily výjimečné vlastnosti těchto terroirů. Vinice v apelaci Crozes-Hermitage mají podloží z oblázků, které krásně prohřívá vinnou révu a funguje i jako drenáž. Vinice v apelaci Saint-Joseph tvoří prosluněné žulové terasy a unikátní je i místní větrné klima.

Denis Basset se zaměřuje na 3 odrůdy vinné révy, jak je běžné v těchto apelacích, a to na Syrah pro červená vína a na Marsanne a Rousssane pro bílá vína. Pro vinifikaci používá nerez tanky s termoregulací a pro následné zrání dubové sudy. Vznikají tak moderní francouzská vína s jemnými, vláčnými a přesto velmi upřímnými vůněmi, s délkou v ústech charakteristickou pro grands crus v severní části Vallée du Rhône.

1 položka

na stránce
Nastavit sestupně

1 položka

na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.