Měna: | Euro
nepřihlášenpřihlásitzaložit účet ]

Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína

           Dobrá Vína > Degustace > Pozvánky degustací
Degustace na téma 21 letních vín a lehké letní menu

Degustace na téma 21 letních vín a lehké letní menu

 V těchto příjemných, slunečných dnech vás zveme na degustaci vín, která je šitá na míru tomuto ročnímu období. Pro ideální letní harmonii jsme vybrali vína jak bílá, růžová, ale i červená, která budeme lehce chladit, abychom se i jimi osvěžili. Pro doladění zážitku z degustace, jsme nachystali, občerstvení, které krásně doplní vybraná vína.

Napříč vinařskými regiony

Napříč vinařskými regiony

Vážení milovníci „Dobrých vín“, dovolte, abychom Vás pozvali na degustační večeři pořádanou v rámci spolupráce Café-Restaurant Troja a společností Dobrá vína s.r.o., panem Miroslavem Kredvíkem, předním dovozcem francouzských a italských vín, čokolád a delikates. Naše menu je připravené v mezinárodním duchu a spárováno s víny z různých koutů věhlasných vinařských regionů tak, aby tvořila dokonalé harmonie. Všechna vína i pokrmy doprovodí odborný výklad, abyste si odnesli báječný gastronomický zážitek.

Vína ze svahů jižní a severní Rhôny

Vína ze svahů jižní a severní Rhôny

Dne 16.5.2018 proběhne již avizovaná degustace vín jižní a severní Rhôny. Ochutnáte vína z apelací Crozes-Hermitage, Saint Joseph, Côtes du Rhône a Côtes du Rhône-Villages Plan de Dieu, Vacqueyras, Gigondas, Chateauneuf du Pape, Lirac a další. Čeká vás bohatá skladba vín umožňující skvělé srovnání terroirů i mikroklimatických zákoutí řeky Rhôny. 

Degustace na téma - vína z regionů Savoie, Alsace a Bourgogne

Degustace na téma - vína z regionů Savoie, Alsace a Bourgogne

Zveme Vás na degustaci vín z kolekce známých vinařských regionů Savoie, Alsace a Bourgogne.

Není divu, že k vínům tohoto charakteru budeme prezentovat vícero druhů sýrů. Původ sýrů bude jak ve Francii, tak i ve Švýcarsku, neb prezentovaná vína ze Savojských alp jsou svým charakterem těm sousedním švýcarským blízká na dohled.
Sýry nám propojí různé salátky a omáčky a svět Pinot Noirů nám bude dobře harmonizovat s hovězím po burgundsku a těstovinami Alfieri, které dovážíme již několik let. Ostatně, kde jinde hledat původ této královské odrůdy. 

Degustace s francouzskými vinaři

Degustace s francouzskými vinaři

Srdečně vás zveme na setkání s francouzskými vinaři, kde budeme mimo jiné poprvé prezentovat i zajímavou kolekci italských vín. Na všechny hosty čeká příjemně rozehřátá terasa, oheň z borovicového dřeva kde si hosté budou moci opéct maso přímo sami a atmosféru nám zpříjemní živé vystoupení na piano s mnohými francouzskými skladbami…. Součástí večera bude i bohaté menu formou rautu. 

Degustace s vinařem - Jean Gardies

Degustace s vinařem - Jean Gardies

Zveme Vás na degustaci krásných vín Domaine Gardies z francouzské oblasti Roussillon vyrobených s velkým respektem k přírodě a teroiru a navíc v BIO kvalitě.
Vína Vám osobně představí jejich výrobce – Jean Gardies v harmonii s noblesním několika chodovým menu. Nenechte si ujít unikátní možnost zeptat se na cokoliv a setkat se přímo s výrobcem vín, která si určitě i díky tomu více oblíbíte.  

Degustace na téma - Vína z různých koutů…

Degustace na téma - Vína z různých koutů…

Zveme Vás na degustaci vybraných vín namíchaných z různých koutů Evropy. Lahodná vína z naší nabídky vám zpříjemní večer v atmosféře blížícího se jara. Můžete se těšit na ochutnávku pestré palety vín z Itálie, Francie, Rakouska a Španělska. Pro doladění zážitku z degustace, máme nachystáno naše originální, vlastnoručně připravované občerstvení.

Vína ze svahů jižní Rhôny, aneb co se pije v okolí Avignonu…

Vína ze svahů jižní Rhôny, aneb co se pije v okolí Avignonu…

Dne 1.3.2018 proběhne již avizovaná degustace vín jižní Rhôny. Ano, věhlasné apelace jako Chateauneuf du Pape, Gigondas, Vacqueyras z vinařství, kde kvalitu považuji jako výsledek velmi úpěnlivého snažení. Jak při práci na vinici, tak i šetrným přístupem během vinifikací.
Řekneme si jak se projevovali jednotlivé ročníky a jak vypadal klimaticky ročník 2017, který se nám časem také objeví na stole.

 

Degustace na téma vína z centrálního masivu Loiry

Degustace na téma vína z centrálního masivu Loiry

Milovníci odrůdy Sauvignon blanc si jistě přijdou na své.
Připravili jsme pro Vás velmi zajímavou srovnávací degustaci odrůdy Sauvignon Blanc, dle jeho projevu v souvislosti s podložím, klimatem, jak ročníku tak i terroirru a samozřejmě dle podloží.
V duchu vnitrokontinentální kuchyně bude znít i servírované menu.
 

Degustace na téma Bordeaux z levého břehu v podobě méně známých apelací

Degustace na téma Bordeaux z levého břehu v podobě méně známých apelací

Vzhledem k době a charakteru pokrmů tohoto ročního období si dovolujeme Vám představit několik zajímavých vín z Bordeaux, jak v bílé verzi, tak i červené a to s úmyslem odhalit tajůplnosti tzv. levého břehu, v podobě možná méně známých vinic.

Osobně nás velmi baví vína z apelace Moulis a Listrac, která se nachází v těsném rozhraní s věhlasnými chateaux v jakosti Grand Cru Classé, kde tato klasifikace vznikla již roku 1855. Moulis a LIstrac stojí dodnes mimo toto zatřídění, ale možná opravdu neprávem.

Jak je to tedy s kvalitou vín těchto apelací se musí přesvědčit každý na své „patro“ . 

Degustační večeře s Miroslavem Kredvíkem aneb Beaujolais Nouveau 2017 a Crus du Beaujolais

Degustační večeře s Miroslavem Kredvíkem aneb Beaujolais Nouveau 2017 a Crus du Beaujolais

Dobrá vína s.r.o.  si Vás dovolují pozvat na párovanou večeři, tedy Menu v přímém propojení s víny. Tentokrát s prezentací nového ročníku 2017 v podobě vín Beaujolais Nouveau a navazujícími víny této oblasti zvanými jako Crus du Beaujolais.

Degustaci doplní i vína ze starších ročníků z lahví magnum, pro ukázku archivačního potenciálu těchto vín a odrůdy Gamay obecně. Odborným textem a vyprávěním o této burgundské oblasti Vás bude doprovázet pan Miroslav Kredvík, dovozce francouzských vín a delikates. 

Podzimní degustace v restaurantu Balu

Podzimní degustace v restaurantu Balu

Zveme Vás na degustaci pečlivě vybraných vín z naší nabídky.
Lahodná vína nám zpříjemní večer v útulné atmosféře restaurantu Balu, kde je pro vás připraveno podzimní zvěřinové menu, které doprovodí vína, harmonicky ladící k pokrmům. Vychutnáte si nejen program degustace s odborným výkladem, ale také okouzlující výhled na osvětlenou noční Prahu

Degustační soirée v restaurantu Balu

Degustační soirée v restaurantu Balu

Společnost Dobrá vína s.r.o., vás srdečně zve na degustaci v příjemném prostředí restaurantu Balu, kde pro Vás místní šéfkuchař připravil lahodné menu, které doprovodí naše krásná vína, harmonicky ladící k pokrmům. Vychutnáte si nejen program degustace s odborným výkladem, 
ale také nádherný výhled na osvětlenou noční Prahu.
Bílé Bordeaux a červené Burgundsko

Bílé Bordeaux a červené Burgundsko

Na konci srpna jste měli možnost u nás vychutnat červená vína z Bordeaux a bílá z Burgundska a tentokrát Vám nabízíme otočenou verzi. Jde o dvě nejproslulejší oblasti Francie a na vítězi se nedá shodnout, protože preference milovníků vín jsou rozlišné a stejně tak je to i s barvou vína. Proto jsme připravili i tuto druhou verzi degustace a věříme, že si v nabídce opět bude moci každý najít své favority. Vína samozřejmě doprovodí harmonicky postavené menu.

Degustace - bílé Burgundsko a červené Bordeaux

Degustace - bílé Burgundsko a červené Bordeaux

Zveme Vás na krásnou degustaci dvou nejoblíbenějších francouzských regionů – Burgundska zastoupeného bílými víny a Bordeaux prezentujícím se červenými víny. Důvodem je samozřejmě obliba této zdařilé kombinace.  Vinné chutě budeme kombinovat s menu, vytvořeném na základě již osvědčených harmonických vazeb.

Vrcholem prezentace bílých vín bude otevření elegantního Chardonnay z ročníku 2011 v podobě vína Savigny Les Beaune z maxiláhve o obsahu 3 litry (Jeraboam) z domény Fougeray de Beauclaire, které jsem si kdysi nechával lahvovat na zakázku.

Víno a letní grilování

Víno a letní grilování

V létě jsou preferovaná bílá svěží či lehká růžová vína, ale při grilování dojde téměř vždy nejen na mleté maso či ryby, ale čím dál častěji i na steaky z kvalitního hovězího masa, které se bez červeného vína neobejdou. Při našem setkání si řekneme něco víc o grilování a vhodném masu či zelenině, omáčkách a salátech tyto pokrmy doplňujících. Jako ideální harmonii jsme vybrali vína jak bílá, růžová, ale i červená, která budeme lehce chladit, abychom se i jimi osvěžili.

Dámská degustační jízda s přípravou menu

Dámská degustační jízda s přípravou menu

V rámci degustačního programu s Vámi odhalíme kouzlo stavby receptur různých pokrmů na základě hlubší analýzy vín a tím vytváření dokonalého chuťového snoubení. Ano, Mirek se rozhodl zpřístupnit kuchyň a poodhalit své recepty a triky s kořením a bylinkami.

Degustace vín z vinařských regionů Languedoc a Roussillon

Degustace vín z vinařských regionů Languedoc a Roussillon

Zveme Vás na speciální degustaci vín z kolekce vinařských regionů Languedoc a Roussillon, které jsme před 3 týdny osobně navštívili.
Degustace obsahuje 24 vzorků a vína budou prezentovaná formou „dlouhé lajny“.
Tudíž je možný individuální příchod od 18 hodiny a dále. Součástí degustace vín bude bohatý raut, čítající takové speciality jakou jsou ústřice na ledové tříšti, pokrmy z krevet a mořských ryb, variace 4 druhů mas z Argentiny, Uruguaye a Francie, v partituře našeho grilu tzv. od drůbeže až po Angus, doplněné strouhanými letními lanýži. variace dezertů na ovocné a čokoládové bázi. Vína Vám budou komentována individuálně dle vašeho výběru. Během večera budeme promítat fotky z naší cesty, kterou jsme uskutečnili na motorkách. Takže nadšenci jednostopých dopravidel a milovníci skvělých vín a gastronomie, těšíme se na vás.
Šperky z francouzských zámků v Bordeaux

Šperky z francouzských zámků v Bordeaux

Zveme Vás na degustaci vín z věhlasné francouzské oblasti Bordeaux, kde vznikají ta nejlepší vína na světě - klenoty, které časem ještě získávají na své hodnotě. Degustační večer Vám zpříjemníme a chuť vín podtrhneme vhodnými delikatesami v lákavém menu. 
Jarní svěžest ve vínech z oblasti Loiry

Jarní svěžest ve vínech z oblasti Loiry

Zveme vás na tematickou degustaci, během které ochutnáte vína z věhlasné francouzské oblasti kolem řeky Loiry. Vybraná vína spojuje svěžest, která je předurčuje jako ideální společníky pro jarní a letní harmonii s lehkými pokrmy i teplým počasím, které i letos určitě přijde. Degustaci doprovodí jedna z mnoha variant lehkého menu. 

Languedoc - vína ze sluncem zalitých vinic

Languedoc - vína ze sluncem zalitých vinic

Přijměte pozvání na degustaci vín z krásné a oblíbené oblasti Languedoc, kde roste na vinicích díky mnoha slunečným dním výborná surovina, ze které skvělí francouzští vinaři vyrábí velmi zajímavá vína. Nechybí ani famózní vína z biodynamického vinařství Domaine Singla. Vína budou doplněna delikátními pokrmy, které podtrhnout jejich chuť.

Vallée du Rhône du Sud - Vína z údolí a strání jižní Rhôny

Vallée du Rhône du Sud - Vína z údolí a strání jižní Rhôny

Představíme Vám vína, která mají k dispozici 2600-2700 hodin slunce během své vegetace.Jak na takové podmínky reaguje vinice a jaký může být výsledek v láhvi, si povíme uvedený večer.
Výjimečná vína doprovodí v harmonii sestavené menu.

Burgundská překvapení

Burgundská překvapení

Zveme Vás na degustaci vín z proslulé francouzské oblasti – Burgundska. Tuto oblast zná každý milovník vína, ale celá řada menších a méně vyzdvihovaných apelací není v obecném povědomí jak laické, tak i odborné veřejnosti a je to velká škoda. Přijďte se o tom sami přesvědčit. Popovídáme si také o tom, proč v posledních týdnech rapidně rostou ceny vín z této oblasti a do jakých vín se vyplatí případně investovat.

Degustace časem prověřených vín

Degustace časem prověřených vín

 Přijměte pozvání na degustaci vín ze sortimentu společnosti Dobrá vína. 

U těchto vín nám neustávající přízeň milovníků vína ukázala, že některé položky sortimentu není dobré měnit.  Večer bude obohacen studeným občerstvením v podobě variace francouzských sýrů a italské a španělské šunky v doprovodu delikates ze severní Itálie – „Alfieri“.
Den francouzských vín a kultury

Den francouzských vín a kultury

Pro milovníky Dobrých vín jsme za podpory partnerů připravili k ochutnání 90 druhů krásných vín z Francie, s bohatým rautem francouzských delikates připravených šéfkuchaři hotelu NH Prague, degustaci prestižní francouzské čokoládovny Michel Cluizel a vše pro podtržení francouzské atmosféry doprovázené hudebním triem La Chouette.

ALSACE - Degustace vín ze tří vinařství věhlasného regionu

ALSACE - Degustace vín ze tří vinařství věhlasného regionu

Během degustace probereme tentokrát kromě jednotlivých vín také téma postavení alsaských vín na českém trhu, prodejnost alsaských vín v současných letech, povolené odrůdy Alsaska a jejich celkové použití, půdní typologie, obvyklé výrobní postupy Alsaska, archivace.

Setkání s velkými víny z jihu Francie - DOMAINE DE GRANDES COSTES a CLOT DE L´OUM

Setkání s velkými víny z jihu Francie - DOMAINE DE GRANDES COSTES a CLOT DE L´OUM

Poznejte vína, která pochází z prosluněných vinic, které se ročně těší až 2700 hodinám svitu slunce. Jak se s tím vypořádali vinaři z našich nově zařazených domén, zjistěte již sami.
Součástí degustace je i lehké studené občerstvení v podobě variace francouzských sýrů a italské šunky se zeleninkou z produkce Alfieri.

Degustace s vinařem  společnosti La Boisseraie

Degustace s vinařem společnosti La Boisseraie

Vážení milovníci věhlasných vín z Bordeaux.

Dne 30.1. 2017 přijede do Prahy majitel obchodní společnosti La Boisseraie, pan Fabrice Dumont. Osobně představí svá vína a zároveň budeme vyprávět o celkové tématice regionu Bordeaux, jednotlivých apelacích a rozdíly mezi ročníky, vývoji cen a obecně o světovém trhu s vínem. 
Degustovat budeme jak bílá, tak i červená vína obou břehů. 
Degustace 11 druhů vín bude propojena se 3 chodovým menu.
Beaujolais Nouveau 2016

Beaujolais Nouveau 2016

Zveme vás na tradiční oslavu příchodu Beaujoulais nouveau, která proběhne podle pravidel večer ze středy na třetí listopadový čtvrtek. Tentokrát vás rádi přivítáme v krásné nové restauraci Pepř a sůl, kde nám k vínům z oblasti Beaujolais připravili skvělé menu. Samozřejmě nebude chybět ani kohout na víně!

Vinný Festival v Dobrých vínech

Vinný Festival v Dobrých vínech

V těchto pozdních dnech babího léta si vás dovolujeme pozvat na malou oslavu sklizně letní úrody a den strávený degustacemi lahodných vín z osmi vinařských domén. 
 
Zveme vás na den ve společnosti dobrých vín a výtečného pohoštění v příjemném prostředí. Celým dnem vás bude provázet sám hostitel - Mirek Kredvík, a dozvíte se spoustu zajímavostí o všech vínech z degustační nabídky. Ochutnat můžete také vynikající francouzské plantážové čokolády Michel Cluizel, čokoládové lanýže Mathez a vzorky delikates produkce společnosti Barral. 

Svými francouzskými šansony atmosféru dne zpříjemní živé vystoupení hudebního seskupení - Trio Chouette. 

Degustace Mladá Boleslav

Degustace Mladá Boleslav

Vinotéka Ptácká společně s Restaurací Černá Růže připravila jedinečný degustační večer, který bude odborným výkladem provázet vynikající  someliér, majitel Dobrých vín, Mirek Kredvík. 

Koncert chutí dobrých vín

Koncert chutí dobrých vín

Zveme Vás na degustaci pečlivě vybraných vín z naší nabídky. Lahodná vína nám zpříjemní večer v atmosféře doznívajícího babího léta. Pro doladění zážitku z degustace, máme nachystáno naše unikátní a originální vlastnoručně připravované občerstvení. 

Letní degustace ještě neskončily

Letní degustace ještě neskončily

 Zveme Vás na degustaci krásných a osvědčených perel z našeho vinného portfolia, které výtečně podtrhnou atmosféru příjemných zářijových dnů a hlavně večerů. Pro doladění zážitku máme nachystáno naše unikátní a originální vlastnoručně připravované občerstvení. 

Degustace - Domaine de Haut Bourg

Degustace - Domaine de Haut Bourg

Přijďte s námi přechutnat vína z Domaine de Haut Bourg - rodinné společnosti založené roku 1944 nacházející se v apelaci Muscadet Côtes de Grandlieu. První vinice této domény byly vysazeny již kolem roku 1945 a k dnešku zaujímají 40 hektarů. Vinařství se nachází u obce Bouaye. V těsné blízkosti leží jezero Grand Lieu o rozloze 9000ha, které se nachází na jih od místních vinic. Na severu se táhne údolí řeky Loire. Nadmořská výška je zde spíše nadmořskou níží, neb vinice dosahují 15-25 m.n.m.  Tento faktor zde tvoří velmi specifické mikroklima, pozitivně ovlivňující místní vinice. 

Italský večer a la Toscana….

Italský večer a la Toscana….

Velmi oblíbeným italským regionem je Toskánsko, jeho kultura, gastronomie i vína. Přijďte se přenést na jeden večer do tohoto malebného kraje. Ochutnáte italská vína i delikatesy a o Toskánsku si také budeme hodně povídat.

Léto – Loira a Barbecue – Bordeaux

Léto – Loira a Barbecue – Bordeaux

Tentokrát jsme připravili degustaci již v zcela v duchu nadcházejících krásných teplých dnů a večerů a proto ochutnáme nová svěží vína pocházející z oblasti Vallée de la Loire z Domaine Petiteau-Gaubert a z oblasti Bordeaux vám rádi představíme novou selekci vín pro tento rok, která je samozřejmě ideální k oblíbenému letnímu barbecue. První část degustace doplní lehká verinka z krevet a druhou část hovězí steak na grilu servírovaný s italskými delikatesami společnosti od společnosti Alfieri.

Degustace italských a rakouských novinek

Degustace italských a rakouských novinek

Zveme Vás na degustaci nově zařazených krásných vín z Itálie a Rakouska, kterou doplníme nově zařazenými italskými delikatesami od společnosti  Alfieri a variací šunek a sýrů z Itálie, Francie a Švýcarska. 

Bude-li nám přát počasí, zahájíme slavnostně i grilovací sezonu roku 2016.

Degustace – představujeme Domaine de Bellemare

Degustace – představujeme Domaine de Bellemare

Připravili jsme pro Vás příjemný večer, který u nás můžete prožít v lahodném duchu harmonie pokrmů a vín. Degustaci budou dominovat nově dovezená vína producenta – Domaine Bellemare z oblasti Languedoc-Roussillon. Pro pohoštění jsme připravili variace francouzských a švýcarských sýrů s cibulovým krémem Alfieri, variace italské šunky a uzená kachní prsa s rozmarýnem na rukolovém salátku s olivami Barral.

Degustační slow food menu a excelentní výběrová vína

Degustační slow food menu a excelentní výběrová vína

 Vážení milovníci dobrého vína, vinotéka Ptácká ve spolupráci s restauraci MG, vás srdečně zve na zážitkový degustační večer.

Příjemný večer v Balu s kouzelným výhledem na Prahu

Příjemný večer v Balu s kouzelným výhledem na Prahu

Společnost Dobrá vína s.r.o., vás srdečně zve na degustaci v příjemném prostředí restaurantu Balu, kde pro Vás místní šéfkuchař připravil lahodné menu, které doprovodí naše krásná vína, harmonicky ladící k pokrmům. 

Vychutnáte si nejen program degustace s odborným výkladem, ale také nádherný výhled na osvětlenou noční Prahu, podbarvený živou klavírní hudbou.
Degustace vín k lehkým pokrmům

Degustace vín k lehkým pokrmům

 Pokud jste milovníky pestrých salátků, ryb či lehkých drůbežích pokrmů, neměli byste si nechat ujít inspirativní degustaci vín, která vhodně doplňují právě tato jídla. Abychom prokázali správnost naší volby, tak degustaci vín doprovodí:

  • Tartar z lososa s limetkou a zelenými olivami odrůdy Lucques
  • Vějířek z kachních prsíček na rozmarýnu s rukolovým salátkem a bazalkovým pestem
Svůdné valentýnské menu

Svůdné valentýnské menu

Připravili jsme pro Vás krásný večer, který u nás můžete prožít v lahodném duchu harmonie pokrmů a vín připravených tak, aby uspokojily i nejnáročnější gurmánské jazýčky. Naše malá perlička večera jsou dvě vína - Chateau Valentin (Cotes de Bordeaux) a Chateau Saint-Valentin (Saint-Emilion). Nechte se námi nalákat na svůdné menu.

Zvěřinové slow food menu s víny

Zvěřinové slow food menu s víny

Připravili jsme pro Vás unikátní zážitkový večer se zvěřinovou slow food večeří vytvořenou a na místě i s komentářem servírovanou panem Miroslavem Šimkem. Pečlivě jsme k menu vybrali špičková vína tak, aby harmonie byla dokonalá a o komentář k vínům se jako obvykle postará Miroslav Kredvík.

Pojďte s námi ochutnat ušlechtilou zvěřinu z lesů zámku Jemniště ve spojení s francouzskou noblesou těch nejlepších vín.

Ústřicové menu s vínem na Ladronce

Ústřicové menu s vínem na Ladronce

Společnost Dobrá vína spolu s provozovnou Gourmet restaurant Ladronka si Vás dovoluji pozvat na ústřicovou večeři doprovázenou noblesními víny.

Akce se koná v Gourmet restaurantu Ladronka, www.ladronka.com

Vstupní degustace do roku 2016

Vstupní degustace do roku 2016

 Zveme Vás na zahajovací degustaci, kterou započneme nový rok 2016. I v tomto roce se dále chystáme objevovat a zkoumat krásy fascinujícího světa vín. Vybrali jsme pro tuto příležitost tedy samozřejmě krásná vína, která doplníme francouzskými a švýcarskými sýry v první části a italskými, španělskými i českými šunkami v části druhé. Pestrost zajistí italské balsamické octy Acetaia Malpighi a francouzské hořčice Delouis, Finální tečku přenecháme čokoládových pralinkám a ganachům čokoládového mistra Michela Cluizela. Přijďte s námi oslavit začátek úspěšného nového roku. 

Svátečně laděná adventní degustace

Svátečně laděná adventní degustace

Abychom si v tomto rychlém čase dopřáli za odměnu to nejlepší, co nám svět gastronomie nabízí, připravili jsme na oslavu svátečních adventních dní krásný zážitkový večer plný vynikajícího jídla a výborných vín. Pokud vyšetříte chvíli, přijďte vydechnout, nechat se naladit klavírním doprovodem a uspokojit všechny gurmánské chuťové pohárky.

Lanýžové slow food menu a excelentní francouzská vína

Lanýžové slow food menu a excelentní francouzská vína

 Milujete-li lanýžové delikatesy, neváhejte a přijďte si pochutnat na těchto gurmánských skvostech zakomponovaných do velmi svůdného slow food menu doplněného o vína, která se mohou díky své výjimečné kvalitě stát vhodnými partnery jednotlivých chodů. 

Soirée avec BEAUJOLAIS NOUVEAU 2015

Soirée avec BEAUJOLAIS NOUVEAU 2015

Zveme Vás na tradiční slavnost Beaujolais nouveau, která proběhne podle pravidel večer ze středy na čtvrtek tentokrát v krásném restaurantu Balu, kde pro Vás také připraví velmi lahodné menu, které doprovodí vína z Beaujolais - Domaine des Nugues  - vinař Gilles Gelin. Jde o osvědčenou vysokou kvalitu vín!

Nouveau 2015 je překvapivé, v pozitivním slova smyslu. Víno se projevuje krásně,  svěže, s čerstvými tóny malin, lesních jahod, třešní a červeného rybízu. Vše propojuje komplexní mineralita.

Podzimní vinné krásy

Podzimní vinné krásy

Zveme Vás na podzimně laděný večer ve společnosti krásných vín v teple degustačního sálu, ale stále ještě s možností vychutnávat si na ohni grilovaného marinovaného masa v harmonii s červeným vínem. Bílá vína doprovodíme variací francouzských a italských sýrů na ruccolovém salátku s balzamickým octem Acetaia Malpighi. Na závěr budete moci ke sladkému vínu ochutnat některé z našich úžasných čokoládových novinek

Skvosty z Francie a Itálie

Skvosty z Francie a Itálie

Tentokrát náš výběr pro další degustaci padl na výjimečná vína Francie a Itálie. Není nutné se detailně rozepisovat, protože názvy vín jsou pro milovníky vín určitě dostatečnou informací. Skvělá vína doprovodíme tradičně delikátním a s víny harmonizujícím menu.

Ze všech koutů Francie

Ze všech koutů Francie

 Pojďte s námi podniknout letní okružní cestu Francií. Připravili jsme tentokrát degustaci, která nás zavede do všech možných vinařských koutů ve Francii. Jako tradičně nezůstaneme jen u výborných vín, ale dopřejeme si i vyšperkovaná harmonizující jídla a samozřejmě rádi využijeme letní možnosti grilování na zahradě.

Letní grilování ve stylu Bordeaux

Letní grilování ve stylu Bordeaux

Chystáme se strávit jeden z krásných letních večerů na zahradě ve společnosti skvělých vín
z Bordeaux doplněných nejen o grilované delikatesy. Nechte se zlákat naším menu
a přidejte se k nám.
 

Domaine Singla

Domaine Singla

Laurent des Besombes s pomocí Pierre Serry tvoří naše portfolio již 8 let. Dnes Vám nabídneme ještě širší sortiment, než jste dodnes mohli u nás ochutnat, s tím, že i vína jako EL MOLI, CASTELL VELL,
LES QUATRE VENTS, ARRELS nám vstoupila do nových ročníků. Vzhledem k charakteru klimatu posledních ročníků a Laurentově touze vyrábět ta nejlepší vína v Roussillonu, bylo nutné ještě více snížit,
již tak velmi nízké zatížení a tím dosáhnout naprosté odlišnosti od ostatních výrobců.

Víno a čarodějný oheň

Víno a čarodějný oheň

Zveme Vás na slavnostní posezení s vínem v den, kdy na mnoha místech vzplanou očistné ohně, proto i my na naší zahradě rozděláme oheň, ve kterém spálíme vše špatné a oslavíme to jak jinak než několika sklenkami skvělého vína a tématicky na ohni opečeným masem. Uděláme jen malou odchylku od zavedených tradic a místo špekáčku nachystáme naloženou svíčkovou, vepřovou panenku a italský špek na špízech.

Přijďte s námi posedět u dobrého vína, jídla a ohně na zahradě, či na krásné terase a později večer v útulném degustačním sále.

Venku padá sníh, ale my se už chystáme na jaro

Venku padá sníh, ale my se už chystáme na jaro

Sice venku ještě padá sníh a počasí si s jarem dává na čas, ale my se chystáme již na dny posezení na terasách a zahradách. Asi to nebude v tomto období ještě na dlouhé posezení, proto i náš výběr bude postaven inspirativně na bílá a růžová vína.

Celkem ochutnáte 15 vzorků vín a dále Vám představíme naše novinky ze světa delikates a ukážeme Vám, jak snadno a rychle nachystat super pohoštění právě k posezení na prvních hřejivých paprscích.

9. 4. 2015

Staňte se naší degustační komisí

Staňte se naší degustační komisí

Vážení přátelé ,, Dobrých vín,,

Kromě pravidelných zážitkových degustací připravujeme také degustace nových vín, které jsme pro vás vyhledali na těch nějkrásnějších francouzských doménách.

 

Perly severní Rhôny

Perly severní Rhôny

Připravili jsme pro Vás večer ve společnosti elegantních a velmi prestižních vín z vinařství Domaine Yves Cuilleron. Vína tohoto vinařství jsou velmi žádaná a na doméně vyprodaná vždy mnohem dříve než je samotné víno dozrálé a ve svém projevu nejvhodnější pro konzumaci. Díky naší dlouholeté spolupráci s touto doménou máme každý rok možnost nakoupit část produkce a po uplynutí příslušné potřené doby Vám vína z našeho archivu můžeme nabídnout. Ponořte se s námi do světa kontrolovaného vinařství, bez použití insekticidů a pesticidů, s využitím postřiků exklusivně na organické bázi, které respektují harmonii mezi půdou a rostlinou.

Beaujolais Nouveau  2014 Crus de Beaujolais a kohout na víně

Beaujolais Nouveau 2014 Crus de Beaujolais a kohout na víně

Milovníci a obdivovatelé vína si téměř bez výjimky nenechají ujít každoroční příležitost ochutnat projev nového ročníku třeba prostřednictvím francouzského Beaujolais nouveau. Zveme Vás na tuto tradiční slavnost, která proběhne podle pravidel večer ze středy na čtvrtek. Do půlnoci ale na suchu sedět nebudeme. Čekají Vás krásná vína z Beaujolais - Domaine des Nugues  - vinař Gilles Gelin. Jde o osvědčenou vysokou kvalitu vín. Nouveau 2014 je překvapivé, v pozitivním slova smyslu. S ohledem na to, jak se celý ročník 2014  vyvíjel, se víno projevuje krásně,  svěže s čerstvými tóny malin, lesních jahod, třešní a červeného rybízu. Vše propojuje komplexní mineralita. V příloze je k nahlédnutí to, co asi nikdo jiný nemá. Technická karta z laboratoře s uvedenými hodnotami síry, které jsou velmi nízké, a mnoho jiných vinařů o takových číslech pouze sní.

Večer doprovodí francouzské delikatesy a především tradiční kohout na víně.

Degustace se koná 19. 11. 2014 od 18hod. na adrese Dobrá vína, Na Květnici 18, Praha 4

Vína z Bordeaux a jižní Rhôny, Chateaubriand na grilu a excelentní kolekce francouzských hořčic

Vína z Bordeaux a jižní Rhôny, Chateaubriand na grilu a excelentní kolekce francouzských hořčic

Přijměte naše pozvání na degustaci krásných vín z oblasti Bordeaux a jižní Rhôny,kterou podtrhneme harmonií s lehkým předkrmem a na grilu připraveným jemným masem Filet mignon a Chateaubriand.
Výjimečnost degustace a podávaných pokrmů dovede k dokonalosti široká škála francouzských hořčic malé rodinné společnosti Delouis et fils (depuis 1885) z vesničky Champsac, která se nachází v národním přírodním parku Limousin. Těšit se můžete na rafinované a neobvyklé chuťové variace – hořčice s fíky, s champagnským vínem, s červeným vínem,s šalotkou a kerblíkem, po provensálsku, tradiční Old fashion a mnoho dalších. Sladkou tečku degustace svěříme čokoládovně Michel Cluizel.
Přijďte si s námi užít výjimečných plodů francouzského gastronomického umění.

VALLÉE DE LA LOIRE Domaine Landreau – Raymond Morin

VALLÉE DE LA LOIRE Domaine Landreau – Raymond Morin

Před nedávnem jsme objevili a začali dovážet vína z rodinného vinařství Raymond Morin z oblasti Loiry jižně od města Angers. Vinařství disponuje třemi doménami a jejich přístup je jak jinak než zcela tradiční s velkým podílem ruční práce a samozřejmě důrazem na respekt k přírodě. Jde výhradně o bílá vína ze známých a oblíbených apelací, která Vás jistě nadchnou stejně jako nás. K vínům jsme jako nejvhodnější harmonické partnery vybrali sýry, které budou tentokrát ze Španělska, Švýcarska a Itálie.

Pokud nám bude přát počasí, vychutnáme si krásný letní večer na zahradě.

Jarní večer, svěží víno a čerstvé grilované krevety II.

Jarní večer, svěží víno a čerstvé grilované krevety II.

Zveme Vás na další z oblíbených degustací v zahradním stylu spojených s grilováním. Připravili jsme pro Vás některá osvědčená vína z našeho sortimentu, ale i úplné novinky z údolí Loiry z Domaine de la Tourlaudiere od vinařů Petiteau a Gaubert, která již prošla naší selekcí a rádi Vám je představíme. Vína doplníme čerstvě grilovanými krevetami se svěžím jarním salátkem a výběrem z balzamických octů různého stáří a chutí a poté budeme servírovat variaci sýrů, která výborně doplní zbylá vína degustace.

Těšíme se na Vás i na krásný večer.
Degustace proběhne 11. 6. 2014 od 18h na adrese: Dobrá vína, Na Květnici 18, Praha 4
Cena vstupenky je 690 Kč na osobu.

Jarní večer, svěží víno a čerstvé grilované krevety

Jarní večer, svěží víno a čerstvé grilované krevety

Zveme Vás na další z oblíbených degustací v zahradním stylu spojených s grilováním. Připravili jsme pro Vás některá osvědčená vína z našeho sortimentu, ale i úplné novinky z údolí Loiry z Domaine de la Tourlaudiere od vinařů Petiteau a Gaubert, která již prošla naší selekcí a rádi Vám je představíme. Vína doplníme čerstvě grilovanými krevetami se svěžím jarním salátkem a výběrem z balzamických octů různého stáří a chutí a poté budeme servírovat variaci sýrů, která výborně doplní zbylá vína degustace.

Těšíme se na Vás i na krásný večer.
Degustace proběhne dne 4. 6. 2014 od 18h na adrese: Dobrá vína, Na Květnici 18, Praha 4
Cena vstupenky je 690 Kč na osobu.
 

Michel Ginlinger – Alsace osobně v Praze

Michel Ginlinger – Alsace osobně v Praze

Zveme Vás na unikátní degustaci alsaských vín z vinařství Domaine Paul Ginlinger z krásné malebné vesničky Eguisheim, kterou bude řídit osobně aktuální hlavní vinař rodinné domény Michel Ginglinger. Překlad je samozřejmě zajištěn Mirkem Kredvíkem. Řada z Vás již toto vinařství a jejich vína z našeho sortimentu zná a oblíbila si je. Jde o vinařství prestižní a s dlouhou tradicí. Bylo založeno roku 1610 a Michel je tedy již 13. generací, která se vinařství na rodinných vinicích věnuje. Jejich vína se pyšní řadou ocenění a mezi ty nejnovější patří zlatá trofej pro Gewurztraminer Pfersigberg 2011 z velmi prestižní soutěže Décanter v Londýně v září 2013. Toto víno vyhrálo mezi 14 000 prezentovanými víny.

 

Nová vína, zahrada a grilování

Nová vína, zahrada a grilování

Francie nám vydala další ze svých pokladů, o které je naštěstí pro nás ochotná se podělit. Nová vína z již osvědčených i zcela nových apelací budeme vychutnávat při příznivém počasí na zahradě.K bílým vínům budeme servírovat lehký salátek s mořskými plody a bílou balzamickou redukcí Malpighi a k červeným vínům pro Vás připravíme různé druhy mas, hovězí filety, vepřové panenky naložené v nové kořeněné směsi,  kterou jsme dovezli minulý týden z Francie.Dále bude zelenina, klobásy, slanina a bude již na Vás, jak si vše namixujete na Váš špíz a opečete na ohni.

Koření na masa: Sel á frotter Bourgundy´s Rub, Special BBQ et four. Nově u nás k dispozici. 

Luxusní wellness víkend se slow food večeří pro dva v RRC Hluboká nad Vltavou

Luxusní wellness víkend se slow food večeří pro dva v RRC Hluboká nad Vltavou

Na základě vašich žádostí pro vás opakujeme

Připravili jsme pro Vás zaručený lék na jarní únavu. Pojeďte si s námi odpočinout do krásných jižních Čech do Relaxačního a regeneračního centra Hluboká nad Vltavou,kde je kromě spousty možností jak relaxovat, krásné přírody a čerstvého vzduchu také vynikající gastronomická úroveň hotelové restaurace, kterou pro sobotní večer doplníme o raritní vína z naší kolekce.

Nechte se na jeden víkend zlákat k hýčkání Vašeho těla.

Nová vína z Bordeaux  nejen ke grilování

Nová vína z Bordeaux nejen ke grilování

Blíží se čas grilování, kde často figuruje maso. Řekli jsme si, že najdeme pro tento čas nějaká nová, vhodná a zajímavá vína z Bordeaux a tentokrát jsme prohledali pravý břeh. Teplé jaro nám již i fakticky dovolilo zahájit naši oblíbenou grilovací sezónu,  takže na rošt položíme jak marinované steaky z vepřového, tak hovězího. Budeme  grilovat i zeleninu, a když přinesete nějakou vlastní specialitu, o kterou se s námi  budete chtít podělit, moc rádi ji ochutnáme a rozšíříme si obzory.

Přijďte s námi posedět u dobrého vína doplněného o neodolatelné vůně z grilu.

Novinky z Vallée de la Loire a Bordeaux

Novinky z Vallée de la Loire a Bordeaux

Tentokrát jsme propátrali údolí Loiry a Bordeaux, ve kterém je stále ještě mnoho neobjevených pokladů, které na nás čekají, aby nám přinesly krásné chvíle. Francie nám dává jistotu, že budeme mít co objevovat a nad čím žasnout stále. Je dobré mít tento pocit nekonečného bohatství.

Vína doplníme na začátku rybími filety na salátku, poté bude následovat hovězí pečeně ze stařeného roštěnce na houbách a ukončíme čokoládovým kvintetem s některou z vynikajících plantážových káv pražených francouzskými mistry.

Přijďte si s námi užít bohatství chutí.

VÍNA SNŮ - CHATEAU LA NEGLY  a nové ročníky z Domaine de Cassan a Chateau Les Fontenelles

VÍNA SNŮ - CHATEAU LA NEGLY a nové ročníky z Domaine de Cassan a Chateau Les Fontenelles

Pokud se spolu s námi řadíte mezi příznivce vinařství Chateau Les Fontenelles a Domaine de Cassan,neměli byste si nechat ujít příležitost přivítat jejich nové ročníky.  Dále jsme objevili zbrusu nové vinařství Chateau La Negly, které se nachází v teplém a slunném Languedocu v těsné blízkosti moře na ploše 50ha. Jejich vína již prošla nejen naším kritickým výběrem. Jedno z jejich vín je zařazeno do knihy „Vína snů“, která uvádí 100 nejlepších vín Francie.

Přijďte si popovídat nad skleničkou dobrého vína, kterou doplníme o studený roastbeef s tomatovým tartarem na balzamickém krému a skvělé švýcarské sýry.

Degustace proběhne dne 25. 3. 2014 na adrese: Dobrá vína, Na Květnici 18, Praha 4 v čase od 18h do 22h.

Cena vstupenky je  650 Kč na osobu.

Svatý Valentýn podle Dobrých vín

Svatý Valentýn podle Dobrých vín

Lásku je dobré slavit kdykoliv, tak proč bychom nevyužili i svátek Svatého Valentýna. Láska má mnoho podob
a my jsme pověstní láskou k dobrému vínu, jídlu, harmonii, setkávání a sdílení. Připravili jsme si tedy krásný
večer, při kterém oslavíme všechny své lásky. Jako harmonický a důstojný doprovod oslavy nás čekají krásná vína, skvělé jídlo, nejlepší čokoláda, to vše podbarvené houslovým uměním.

Těšíme se na krásné chvíle s Vámi.

Degustace proběhne 14. 2. 2014 na adrese: Na Květnici 18, Praha 4 od 18 do 22hod.

Cena degustace je 1190 Kč na osobu.

Harmonie francouzských vín a sýrů

Harmonie francouzských vín a sýrů

Při naší pracovní cestě do Francie se chystáme příští týden zajistit čerstvou a neodolatelnou zásobu proslulých francouzských sýrů, kterým nasadíme korunku nově dovezenými starými vyzrálými balzamickými octy Acetaia Malpighi. Těšit se můžete tak na čerstvě roztavený voňavý Raclette!

To vše samozřejmě sladíme a podtrhneme pečlivě vybranými víny.

Přijďte si s námi pochutnat.

Degustace proběhne dne 5. 2. 2014 na adrese Dobrá vína, Na Květnici 18, Praha 4
od 18h do 22h.

Nová vína z Bordeaux 22.1.2014

Nová vína z Bordeaux 22.1.2014

S radostí vás zveme na první zahajovací degustaci letošního roku, která nás zavede rovnou do nejproslulejšího regionu Francie – Bordeaux.  Ohodnotíme spolu nováčky, kteří aspirují na zařazení mezi již prověřená dobrá vína, z nichž si některá také rádi připomene.  Degustaci doprovodí lahodné delikatesy a zakončí ji Costa Rica káva z plantáže  Tarrazu San Rafael spolu s čokoládovými lanýži Mathez.

Degustace proběhne 22. 1. 2014 na adrese: Na Květnici 18, Praha 4 od 18 do 22hod.

Cena degustace je 600 Kč na osobu.

Beaujolais Nouveau 2013

Beaujolais Nouveau 2013

Na celém světě se třetí listopadový čtvrtek scházejí milovníci vína a nad skleničkou diskutují o projevech a aspektech ročníku, který se právě zrodil. Naše oslava bude pojata opravdu slavnostně, protože bude obohacena o slow food večeři ve spojení s dalšími již tradičními víny regionu Beaujolais.

Přijďte s námi prožít oslavu uvítání nového ročníku francouzského Beaujolais Nouveau  do restaurantu u Emy Destinnové!

Degustace Beaujolais Nouveau proběhne 21. 11. 2013 od 19 hodin v prostorách  Restaurantu u Emy Destinnové, Kateřinská 7, Praha 2

Cena degustace včetně večeře je 900 Kč na osobu.

Domaine Rolet vinařský region Jura

Domaine Rolet vinařský region Jura

Dovolujeme si Vás pozvat na unikátní setkání s reprezentantkou francouzského vinařství Domaine Rolet – Fanny Breuil.

Rodinné vinařství Rolet se nachází v oblasti Jura na 60ti hektarech těch nejlepších svahů této francouzské oblasti.
Jedná se o apelace Arbois, Côtes du Jura a l'Étoile. Rodina vlastní vinařství od čtyřicátých let minulého století a na pěstování i výrobě vín se podílí Bernard, Guy, Pierre a Eliane Rolet. Mnoho dalších detailů se dozvíte na této výjimečné degustaci, kterou jsme uspořádali v krásné restauraci Theatro a skvělá vína podtrhujeme harmonizující slow food večeří na opravdu vysoké úrovni.

Nenechte si ujít tento jedinečný večer, který jsme se pro Vás snažili připravit se vší pečlivostí a důrazem na profesionalitu a komplexnost zážitku.

Degustace proběhne dne 22. 10. od 19h v Restaurantu Theatro (Karlínské divadlo), Křižíkova 10, Praha 8

Návštěva zámků v Bordeaux

Návštěva zámků v Bordeaux

Zveme Vás na prohlídku krásných francouzských zámků prostřednictvím jejich vinařské produkce. Vína z oblasti Bordeaux jsou proslulá svou noblesou, která odráží jejich mnoho generací starý a ušlechtilý původ. Přijďte se s námi do tohoto světa aristokratických vín přenést.

O dokonalou harmonii se tentokrát postarají francouzské terriny a steaky čerstvě připravené na grilu, takže půjde jistě o výjimečný večer.

Degustace proběhne dne 1. 10. 2013 od 18h do 22h. na adrese Dobrá vína s.r.o. Na Květnici 18, Praha 4.

Cena vstupenky je 650 Kč na osobu.

Novinky Dobrých vín

Novinky Dobrých vín

Zveme Vás na degustaci vín, která jsou v našem sortimentu naprostými nováčky, takže jste je ještě s největší pravděpodobností neměli možnost v minulosti ochutnat. Zavítáme jejich prostřednictvím do oblasti Burgundska, Rhony, Languedocu, Roussillonu i na jihozápad Francie.Doprovod udělají našim novinkám tradiční a osvědčené francouzské, italské a španělské delikatesy.

Přijďte nám říci svůj názor a potvrdit nám správnou volbu. Těšíme se na Vás. 

Degustace proběhne dne 17. 9. 2013 od 18h do 22h na adrese Dobrá vína, Na Květnici 18, Praha 4

Cena vstupenky je 400 Kč na osobu.

Noblesní léto s perlami

Noblesní léto s perlami

Léto se ještě nerozloučilo, proto Vás zveme ke krásnému letnímu posezení na zahradě ve společnosti vín ze Champagne, šumivých vín vyrobených tradiční metodou i tichých vín, které ještě pozdvihneme harmonií se svěžím salátkem, opečenými krevetami i skvělými na grilu připravenými hovězími steaky.

Přijďte si s námi posedět, užít si plnými doušky končící léto a třeba se také dozvědět něco nového a zajímavého z ušlechtilého vinařského světa.

Languedoc v Praze

Languedoc v Praze

Výjimečná vína oblasti Languedoc doprovázená grilovanými steaky a dalšími delikatesami na zahradní degustaci

 

Zveme Vás na další tématický večer, který bude probíhat v duchu letních setkání na zahradě spojených s grilováním. Tentokrát nás budou večerem provázet silná a výjimečná vína oblasti Languedoc v harmonii s různými na grilu pečenými tmavými masy, čerstvou letní zeleninkou a dalšími skvělými delikatesami.

 

Degustace proběhne 7. 8. 2013 od 18hod do 22hod na adrese: Dobrá vína s. r. o., Na Květnici 18, Praha 4. Cena degustace je 600 Kč/ na osobu.

Zahrada, grilované krevety, losos a elegantní vína II. díl

Zahrada, grilované krevety, losos a elegantní vína II. díl

Léto je v plném proudu a nás lákají teplé večery k posezení venku s dobrým vínem a delikatesami připravenými na grilu. Zahradní degustace, která proběhla 10. července, měla velký úspěch, proto jsme nachystali další sérii  osvědčených vín v kombinaci s grilovanými krevetami, lososem, svěžím letním salátem doplněným o balsamické octy a další delikatesy.

Přijďte k nám posedět a vychutnat si léto plnými doušky. Těšíme se na Vás.

Zahrada, grilované krevety, losos a elegantní vína

Zahrada, grilované krevety, losos a elegantní vína

Léto je v plném proudu a nás lákají teplé večery k posezení venku s dobrým vínem a delikatesami připravenými na grilu.Nachystali jsme si osvědčená vína v kombinaci s grilovanými krevetami, lososem, svěžím letním salátem doplněným o balsamické octy a další delikatesy.

Přijďte k nám posedět a vychutnat si léto plnými doušky.

Degustace se koná dne 10.7.2013 od 18hod do 22hod v sídle společnosti Dobrá vína, Na Květnici 18

Italia wine session

Italia wine session

Milý přátelé,

dovolte mi pozvat Vás na jedinečnou degustaci za účasti italských vinařů. Po celou dobu trvání akce bude k dispozici bohatý raut. Pro vaše pohodlí nabízíme možnost ubytování se speciální slevou za 600,- CZK na osobu se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji. Cestujete-li sami, cena za jednolůžkový pokoj činí 700,- CZK na osobu. Budete-li chtít zajistit ubytování, prosím rezervujte si u nás pokoje s dostatečným časovým předstihem.

Vstupné 790,- zahrnuje víno a celovečerní bohaté pohoštění formou rautu.

Slowfood večeře ve francouzském duchu

Slowfood večeře ve francouzském duchu

6. června 2013 v 19 hodin - Ola Kala Bistro, Korunní ulice 48 , Praha 2 Vinohrady

Cena za menu s víny je 900 Kč za osobu.

Sestavili jsme pro Vás ve spolupráci s krásným francouzským stylovým bistrem Ola Kala jarní menu plné svěžích českých surovin a doplnili je lahodnými francouzskými víny z našeho sortimentu tak, abychom podpořili projev vína a umocnili zážitek z rafinovaně připravených pokrmů. Nechte se zlákat francouzskou atmosférou prodchnutou láskou k noblesní gastronomii a přijďte s námi strávit večer, na který se moc těšíme.

Selektivni degustace vín

Selektivni degustace vín

Přijďte se spolu s námi podílet na degustování a vybírání vín z domén, které splnily všechna naše přísná kritéria předcházející ochutnání samotného vzorku. Rozšiřte si svůj obzor o další francouzské producenty a přispějte svým názorem k našemu finálnímu rozhodnutí o zařazení konkrétního vína mezi pověstná dobrá vína.Cenově velmi příznivé degustace doplněné delikatesami budou trvat jen 3 - 4 hodiny. Naplánovaná jsou zatím 2 různá témata ve 2 termínech a počet míst je limitován na 10 osob.

Těšíme se na Vás i na Váš názor.

Třetí tedy poslední selektiovní degustace proběhne v termínu 4. 6. na adrese: Na Květnici 18, Praha 4 vždy od 17hod.

Májová degustace s grilováním

Májová degustace s grilováním

Přijměte pozvání na první letošní degustaci probíhající na naší střešní terase a také na zahradě, která se pomalu probouzí ze zimního odpočinku. Můžete se těšit na sabrage 3 litrové lahve Saumuru naší starožitnou šavlí, tradiční vynikající sýry a hlavně na zahradním grilu připravené steaky. To vše samozřejmě doprovázené našimi dobrými víny. Nechte se zlákat k příjemnému posezení. Těšíme se na Vás.

Bordeaux degustace v zámeckém stylu

Bordeaux degustace v zámeckém stylu

Vydejte se s námi do prostředí krásných zámků a vín prostřednictvím degustace vinařských skvostů pocházejících z proslulé oblasti Bordeaux. Tentokrát není zapotřebí dlouhého popisu. Všichni milovníci dobrých vín dobře vědí,co je čeká. Nebudou chybět francouzské delikatesy, čokoláda a naše věhlasu
nabývající káva nesoucí označení Grand Cru.

Těšíme se na Vaši návštěvu u nás.

Degustace proběhne dne 3. 4. 2013 od 18h v sídle společnosti Dobrá vína, Na květnici 18, Praha 4
Cena degustace je 490 Kč na osobu.
 

French wine show 2013

French wine show 2013

5. ročník prestižní akce French Wine show 2013

Nejlepší francouzští vinaři v Praze - Kaiserštejnský palác 18 a 19. 4. 2013

9 oblastí - 25 francouzských vinařů - více než 120 vzorků exklusivních vín

18. 4. - Degustace od 17.00 hod.

19. 4. - Degustace od 16.00 hod.

Perly severní Rhôny

Perly severní Rhôny

Připravili jsme pro Vás večer ve společnosti elegantních a velmi prestižních vín z vinařství Domaine Yves Cuilleron. Vína tohoto vinařství jsou velmi žádaná a na doméně vyprodaná vždy mnohem dříve než je samotné víno dozrálé a ve svém projevu nejvhodnější pro konzumaci. Díky naší dlouholeté spolupráci s touto doménou máme každý rok možnost nakoupit část produkce a po uplynutí příslušné potřebné doby Vám vína z našeho archivu můžeme nabídnout. Ponořte se s námi do světa kontrolovaného vinařství, bez použití insekticidů a pesticidů, s využitím postřiků exklusivně na organické bázi, které respektují harmonii mezi půdou a rostlinou.

Večer samozřejmě doprovodí vybrané delikatesy a na závěr sladká tečka v podobě horké čokolády z plantáže Haiti špičkové anglické čokoládovny Artisan du chocolat.

20. 3. 2013 od 18h v sídle společnosti Dobrá vína, Na Květnici 18, Praha 4
Cena 650 Kč na osobu

Vins du Jura Domaine Rolet

Vins du Jura Domaine Rolet

Přijďte s námi objevit a posoudit nově dovezená vína z oblasti Jura z rodinné domény Rolet. Tato doména byla založena začátkem čtyřicátých let vinařem Desirém Roletem a v rodinné tradici  pokračují jeho děti. Vinice leží na prestižních svazích AOC Arbois,  AOC Côtes du Jura a AOC l'Étoile. Kromě tradičních odrůd Chardonnay a Pinot noir se zde pěstují specifické odrůdy oblasti  Jury bílý Savagnin a červené Poulsard a Trousseau.
Degustaci doplníme delikatesami v čele se švýcarským sýrem  Raclette, který budeme tavit přímo na křupavou bagetku.

Počet účastníků degustace je tentokrát omezen na 10 míst, tak neváhejte a rezervujte si své místo včas.
Degustace proběhne 14. 3. 2013 od 18h na adrese Dobrých vín, Na květnici 18, Praha 4.
Vstupné za osobu je 490 Kč.

60 druhů burgundských vín

60 druhů burgundských vín

CHABLIS, CHASSAGNE, PULIGNY, VOSNE-ROMANÉE, CORTON CHARLEMAGNE, ALOXE CORTON, MEURSAULT, GEVREY CHAMBETIN, FIXIN, VOLNAY, POMMARD, SAVIGNY, CHOREY, MOREY ST. DENIS a mnoho dalších… OD VILLAGES AŽ PO GRAND CRU.

Vstupné 999 Kč za osobu.

Za tuto částku budete mít možnost ochutnat vína v hodnotě přes 150.000 Kč a probrat vše, co Vás bude zajímat se sommeliéry, kteří Vám budou připraveni  odpovídat v průběhu celého dne. K dispozici bude i pestrá nabídka zahraničních delikates.  Posedět pak se skleničkou můžete jak v degustační místnosti, tak i v klidu u krbového ohně nebo venku na zahradě. Záleží jen na Vás a na počasí…

Vína budou připravena k degustování  CELÝ DEN od 13 do 22 hodin.

Od 18 hodin bude atmosféru zpříjemňovat LIVE PIANO JAZZ MUSIC pan Jiří Chvojka

Tradičně jiný Valentýn

Tradičně jiný Valentýn

Připravili jsme pro vás opět na den Svatého Valentýna příjemný večer nejen pro zamilované páry, během
kterého budeme servírovat pokrmy vytvořené prestižní restaurací Zelená zahrada, doplněné o pečlivě vybrané a harmonicky se snoubící vína. Závěru bude dominovat na jazyku se rozplývající dort z čokoládových lanýžů a naše věhlasná plantážová káva. Stejně jako loni i tentokrát budeme méně mluvit a dáme více prostoru vašim  vlastním rozhovorům podbarveným tóny klavíru.

Degustace proběhne 14. 2. 2013 na adrese: Na Květnici 18, Praha 4 od 18 do 22hod.
Cena degustace je 850 Kč na osobu.

Alsasko &  Savojsko doprovázené quichy a terrinami 23.1.2013

Alsasko & Savojsko doprovázené quichy a terrinami 23.1.2013

Dovolujeme si Vás pozvat na úvodní degustaci tohoto roku, kterou jsme věnovali unikátním vínům z francouzské oblasti Alsaska z domény Paul Ginlinger a také ze Savojska konkrétně z domény producentů Denis a Didier Berthollier.
Vína budou představena v harmonii se skvělými tradičními francouzskými quichy a také poctivými domácími terinami od malého francouzského producenta Saint Christophe.

Přijďte si s námi vychutnat gastronomické umění naší oblíbené Francie.

Degustace proběhne na adrese: Dobrá vína s. r. o., Na Květnici 18, Praha 4

Adventní degustace 12.12.2012

Adventní degustace 12.12.2012

Zveme Vás na naši letošní poslední krásnou degustaci, která bude oslavou významného adventního času. V duchu vánoc budou pečlivě vybraná vína doplněna o staročeského kubu, dlouho taženou pečenou jehněčí kýtu a tradiční české ručně vyráběné vánoční cukroví. Degustaci doprovodí náš dvorní klavírista a určitě společně vytvoříme klidnou slavnostní atmosféru, která nám dá zapomenout na tempo, ve kterém téměř všichni na konci roku musíme pracovat.

Těšíme se na tento večer, na Vás a samozřejmě také na Ježíška!

Degustace proběhne 12. 12.  2012 od 18:00 na adrese: Dobrá vína s,. r. o., Na Květnici 18, Praha 4

Cena 1 000 Kč na osobu.
 

Beaujolais Nouveau 2012

Beaujolais Nouveau 2012

Přijďte s námi složit poctu krásnému tradičnímu francouzskému svátku Beaujolais nouveau a přivítat nejen první posly letošní sklizně, ale obdivovat i další vína, která vznikla v této lokalitě a která jsou již  vyráběna tradiční metodou a mají za sebou delší proces zrání než jejich proslulý předvoj.

Degustace se koná 14. 11. 2012 od 18hod. v THEATRO Café & Restaurant, Křižíkova 10, Praha 8.
Cena degustace je 790 Kč na osobu.

Podzimní dýňová degustace

Podzimní dýňová degustace

Zveme Vás na krásnou podzimní degustaci inspirovanou dýňovou tradicí, která se váže k poslednímu říjnovému dnu. U nás jistě přijdete na chuť kouzelnému barevnému podzimu a užijete si jeho
nádhernou atmosféru, která je naší oblíbenou.
Připravili jsme pro Vás samozřejmě vynikající vína doplněná o dýňovou polévku, sýr Raclette, který budeme tavit a bude Vám stékat přímo na bagetku, uděláme na zahradě oheň, abychom si opekli vynikající domácí klobásy a přitom si zájemci budou moci vydlabat a vyzdobit připravené hallowenské dýně, které si odnesou domů pro radost. Zakončíme úžasným dýňovým koláčem.

Champagne a Valter Scarbolo 18.10.2012

Champagne a Valter Scarbolo 18.10.2012

Dovolujeme si Vás pozvat na degustaci, která je z poloviny věnovaná specifickým, krásným a oblíbeným vínům z oblasti Champagne a druhou část věnujeme vínům z italského vinařství Scarbolo z oblasti Friuli. Tato vína mají mezi těmi,  kteří je již ochutnali, výborné hodnocení, takže je chceme představit i dalším milovníkům dobrých vín jako vína, která již mají pevné místo v našem sortimentu.

Degustace bude provázena švýcarskými sýry, francouzskými terinami  z uzeného lososa, uzeného pstruha a králičím pâté se švestkami.  Čeká nás výjimečný večer, tak si ho, pokud to půjde, nenechte ujít.

Výjimečný večer s představitelem zámku 25.9.2012

Výjimečný večer s představitelem zámku 25.9.2012

Tentokrát máme unikátní možnost setkat se přímo s představitelem francouzského vinařství z proslulé oblasti Bordeaux - Chateau Larose Trintaudon, Larose Pergason a Chateau Arnauld. Vinařství představí pan Mario Rios samozřejmě v překladu Mirka Kredvíka během večera doprovázeného večeří připravenou v našem vynikajícím spřáteleném restaurantu Zelená zahrada.Přijďte se dozvědět mnoho zajímavostí o vinařství, jehož historie se datuje do roku 1719, pochutnat si na skvělých červených vínech a výborném jídle.

Degustace proběhne dne 25. 9. 2012 od 18 hodin do 22 hodin na adrese: Dobrá vína s. r. o., Na Květnici 18, Praha 4

Francouzské víno, teriny, džemy a švýcarské sýry

Francouzské víno, teriny, džemy a švýcarské sýry

Připravili jsme pro vás degustační večer francouzských vín, při kterém bude první bílá část doprovázena výjimečnými švýcarskými sýry a v druhé části Vám připravíme do krásné harmonie francouzské teriny a úplnou novinku našeho sortimentu – francouzské tradiční džemy připravované podle starých receptů v měděném kotlíku za použití třtinového cukru v lahodných kombinacích ovoce, oříšků, koření, čokolády, kaštanů a nebo okvětních lístků.

Degustace proběhne 12. 9. 2012 od 18h -22h na adrese: Dobrá vína, Na Květnici 18, Praha 4.
Cena degustace je 600 Kč na osobu.

Degustace francouzských vín

Degustace francouzských vín

Vážení milovníci dobrých vín, dovolte, abychom Vás pozvali degustaci francouzských vín, španělských delikates a čokolády. Degustace bude doplněna o nejrůznější delikatesy a pochutiny, které podtrhují chuť vína a zpříjemňují jeho vychutnávání. Budete moci ochutnat rozmanitou škálu kvalitních delikates v podobě servírovaného studeného talíře s různými specialitami  jako španělský kozí a ovčí sýr Argal nebo šunky a sušená masa Jamon Serrano, Jamon Extra Asado.

Degustace v Řetězové

Degustace v Řetězové

Dovolujeme si Vás pozvat na degustaci oblíbených francouzských a italských vín z našeho sortimentu doplněnou tradičně o vytříbené delikatesy, která bude tentokrát probíhat v nádherných prostorách kavárny v Řetězové v domě pánů z Kunštátu a Poděbrad. Patří mezi nejlépe zachované románské domy v Praze s datem vzniku po roce 1200. V letech 1453-1458 byl sídlem Jiřího z Poděbrad a zřejmě právě odtud 2. 3. 1458 vyšel na Staroměstskou radnici a byl sněmem zvolen českým králem. Prohlédnout si budete moci i galerii Kunštát. Přijďte si s námi užít krásné prostory, atmosféru i gastronomický zážitek.

Léto, víno a grilování

Léto, víno a grilování

Léto je jak stvořené pro zahradní degustace doplněné o vůni grilovaného masa. Připravili jsme proto pro vás degustaci vín, která přinesou osvěžení, klid a pocit výjimečnosti do vzácných chvil odpočinku. Víno doplní kromě tradičních delikates také netradiční a vynikající grilované antilopí maso. Přijďte v srpnu posedět u krásných vín a delikates na naši zahradu.

Degustace proběhne 15. 8. 2012 od 18 do 22 hodin na adrese: Dobrá vína s. r. o., Na Květnici 18, Praha 4

Cena degustace je 690 Kč/ na osobu.

Degustace francouzských vín s dárkovou inspirací

Degustace francouzských vín s dárkovou inspirací

Vážení milovníci dobrých vín,
dovolte, abychom Vás pozvali na zážitkovou degustaci francouzských vín, španělských delikates a čokolády, která proběhne v našem degustačním sále, dne 31. 7 2012 od 18 do 22 hod. na adrese Na Květnici 18, Praha 4.
Degustace bude doplněna o nejrůznější delikatesy a pochutiny, které podtrhují chuť vína a zpříjemňují jeho vychutnávání. Budete moci ochutnat rozmanitou škálu kvalitních delikates v podobě servírovaného studeného talíře s různými specialitami jako španělský kozí a ovčí sýr Argal nebo šunky a sušená masa Jamon Serrano, Jamon Extra Asado.