Crémant de Savoie, Château

Crémant de Savoie je šumivé víno z produkce Pascal Perceval. Toto suché víno se smetanovou texturou je plné intenzivní chutě s květnatým aroma a tóny koření. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Savoie
Apelace (či podoblast): Vin de Savoie
Producent (výrobce): Pascal Perceval
Odrůda (-y): Jacquère
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2015
Objem: 0,75 l
535,00 Kč 442,15 Kč
Skladem
SKU
351011-015-075
POSLEDNÍ KUS
Francouzský Crémant je vyroben z jedné odrůdy jménem Jacquére. Tato odrůda je zde autochtonní. Jinými slovy se dá říct, že roste v dané lokalitě bez přičinění člověka. Crémant je vyroben klasickou sekundární fermentací v láhvi, ve které dokonce zrálo metodou sur lie po dobu 18 měsíců.

Savojský Crémant nese světlý odstín kamenu Brazilit. Vůni dominuje květ jetele. Obecně se dá říct, že vůně je hodně květnatá a dobře propojená s ovocnou vrstvou vůní bobulovin, mirabelek a grepu. V chuti je víno velmi krémové, jako když máte v puse sníh. Na začátku se nám projevuje květnatá chuť, která následně přechází v tóninu jemného koření, ovoce i menerality. Perlení a jemná pěna na povrchu je konstantní a odráží se v ní právě dlouhá doba ležení vína v láhvi. Víno je suché, má minimální hodnotu cukru kolem 8g na litr.

Crémant využijete nejen na oslavách v rámci přípitku jako aperitiv, ale můžete ho použít i k některým pokrmům z ryb, případně drůbeže a zeleninovým pokrmům. Lehce zapečený chřest se sýrem, servírovaný v doprovodu Crémant de Savoie AOP Brut Line Château, vytvoří také dokonalou harmonii.

Společnost Dobrá vína pořádají pravidelné degustace, na kterých servírujeme zmíněný Crémant při 6-8 °C. Vinné sklo volíme pro šumivá vína. Můžeme použít i širší kalich pro zvýraznění aromatických látek.

Archivace není nutná. V momentu, kdy máte doma láhev tohoto bílého Crémantu, pojďte do ní.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Crémant de Savoie, Château
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.