Côtes du Rhône Villages AOC Plan de Dieu 3l

Francouzské víno Côtes du Rhône Villages Plan de Dieu je červené víno vyrobené v souladu s přírodou. Toto suché víno je šťavnaté s minerálním podtextem. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée du Rhône
Apelace (či podoblast): Côtes du Rhône Villages
Producent (výrobce): Domaine des Favards
Odrůda (-y): Grenache Noir, Mourvèdre
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2016
Objem: 3 l
2 606,00 Kč 2 153,72 Kč
Skladem
SKU
210153-016-300
POSLEDNÍ KUS
Červené víno z Francie, Côtes du Rhône Villages Plan de Dieu v Jeroboam láhvi s objemem 3 l, je vhodným dárkem, nebo společníkem k Vašemu slavnostnímu menu. Víno je postavené na dvou odrůdách. Jsou jimi dominantní Mourvédre a Grenache noir. Toto víno pochází z apelace Côtes du Rhône Villages, kterou najdeme, na jižních stráních řeky Rhony ve francouzské oblasti Vallée du Rhône. Vinnou révu pěstují v režimu AB, tedy v Bio režimu. Ve společnosti Dobrá vína jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout široký výběr vín vyráběných v souladu s přírodou.

Toto víno má tmavě rubínovou barvu s nepatrnými granátovými odlesky. Vůně je příjemně kořeněná s tóny bylinek a ovocnými tóny třešní, višní a jemným dotykem vanilky a dřeva. Chuť je suchá šťavnatá, s příchutí ovoce, s podílem příjemné minerality a sametovou texturou taninů.

Víno se velmi dobře hodí k tmavým masům a zvěřině, jako je třeba kančí. Můžeme k němu podávat vyzrálé sýry a také černé olivy.

Vhodná teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Ideální vinnou sklenicí je větší kalich o objemu 800 ml s dostatečnou oxidační plochou.

Víno je příjemné již po 4 letech od sklizně hroznů. Pokud jej chcete archivovat, nemusíte se bát uložit láhev na 8–12 let do Vašeho sklepa.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Côtes du Rhône Villages AOC Plan de Dieu 3l
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.