Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína new

Víno-skvost

Víno-skvost

14. 6. 2017

Proč pít tak skvostný nápoj jako je víno?
Důvodů je mnoho a stále budou přibývat.

Zde je málo z nich:

- konzumace vína snižuje výskyt cukrovky o 30-50%

- konzumace vína snižuje výskyt nádoru tlustého střeva až o 55%

- Velká evropská studie: při umírněné konzumaci vína se snižuje úmrtí na kardiovaskulární choroby až o 80%

- víno má srovnatelný účinek na zlepšení mikroflóry střev

- konzumace vína snižuje obsah škodlivého cholesterolu v krvi až o 50%

- pozitivní účinek na zažívání, záněty, srážení krve, rozhání nadýmání

 

Jsou i negativa pití vína?
Konzumace vyšších dávek, nad 4dcl u žen a 6dcl u mužů zvyšuje výskyt cirhózy jater a celkově jsou zhoršeny výsledky ve výše popsaných bodech.

Vhodné množství pro kladné účinky na organismus jsou:
ženy: 2-3 dcl / den
muži: 3-4 dc l/den

V běžném životě to znamená otevřít si láhev dobrého vína a vychutnat si ji ve společnosti druhé osoby. Ideální je doplnit ji dobrými sýry či klobásami.

Zpět na výpis
Interaktivní výběr
Pomoc s výběrem+

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak si vybrat víno
19. 5. 2018

Jak si vybrat víno

Nevíme, jestli Vás to uklidní, ale ani většina Francouzů se ve svých vínech nevyzná tak, aby si ho dokázali vybrat a zaručeně si pochutnali. Zkusíme Vám trochu pomoci nahlédnout do komplikovaného systému, ale nejdříve Vám nabídneme rychlou radu pro výběr podle typu vína, abyste mohli u nás nakoupit a pak pokračovat ve studiu již s plnou sklenicí pro Vás lahodného vína. Garantujeme Vám sice kvalitu u nás prodávaných vín, ale co konzument to jiný vkus, takže je třeba zjistit, co chutná právě Vám.

29.1. 2020 - Vína z Burgundska a Jihozápadu
7. 1. 2020

29.1. 2020 - Vína z Burgundska a Jihozápadu

Dovolte, abychom vás pozvali na první letošní degustaci, kde s radostí představíme některé novinky našeho sortimentu. Vína dovozená na přelomu roku, se kterými se budeme těšit více až letos.

Tematicky je degustace zaměřena pro milovníky i nemilovníky Chardonnay, aby poznali zase jiné projevy této fenomenální odrůdy z věhlasných apelací Burgundska a třeba zbořili staré mýty a dále vám představíme tajuplnosti odrůdy Malbec, o které si samozřejmě řekneme více, jak o jejím původu a projevu, tak i technologiích výroby.

Vína doprovodí 3 chodové menu od našeho cateringového teamu.

Podávání vína
28. 10. 2018

Podávání vína

K hezkému zážitku a k radosti nestačí pouze víno nachladit, otevřít a jen tak vypít. K dokonalosti daného okamžiku a vychutnání vína v jeho plné kráse je potřeba trochu více. S vínem se musí umět zacházet, otvírat při správné teplotě, odhadnout dobu dekantace před konzumací, zvolit ten správný typ sklenky a samozřejmě i pokrm.
Jak uchovávat víno
10. 11. 2018

Jak uchovávat víno

V případě, že nevlastníte zámek, hrad ani obdobnou nemovitost, kde sklepení nabízí prostor k uskladnění lehkých letounů, nevěšte hlavu. I v průměrných všedních podmínkách lze uskladnit kvalitní vína. Samozřejmě, že budeme mluvit o menším množství, ale pár desítek lahví někdy i stovek najde své podmínky.

KAM DÁL?