Dobrá Vína - víno, eshop, prodej, obchod, moravská, francouzská vína - Dobrá Vína new

13. 10. 2020 - Degustace rakouských vín

13. 10. 2020 - Degustace rakouských vín

30. 9. 2020

Degustace vín ze sousedního Rakouska Vás vtáhne do světa rozličných stylů vín s nádherným projevem místního terroiru. V popředí produkce stojí odrůdy jako je Veltlínské zelené, Sauvignon blanc, nebo Chardonnay.

My Vám představíme i elegantní červená vína postavená na odrůdách Zweigeltrebe a Merlot, která mohou hrdě stát po boku vín francouzských.

Degustaci vín doprovodí pečlivě sestavené tříchodové menu, které umocní Vaší fantazii a zážitek z degustace.

30. 9. 2020 - Degustace na téma: Velká vína Bordeaux

30. 9. 2020 - Degustace na téma: Velká vína Bordeaux

16. 9. 2020

Degustace vín z oblasti Bordeaux Vás provede nejen tradičními lokalitami levého a pravého břehu řeky Gironde, ale vtáhne Vás i do méně známých oblastí Pessac-Léognan a Graves na jihu od města Bordeaux, kde vznikají stejně tak velká a prestižní vína.

Degustaci těchto francouzských vín bude dominovat odrůda Cabernet Sauvignon a Merlot.

Pečlivě vybraných 12 vzorků vína doprovodí precizně sestavené čtyřchodové degustační menu, dokonale sladěné s degustovanými víny.

16. 9. 2020 - Degustace vín z toskánských strání

16. 9. 2020 - Degustace vín z toskánských strání

7. 9. 2020

Mnozí z Vás občas vzpomínáte na dny dovolených v prosluněných stráních Toskánska a na degustace vín, která sluncem hřejí i v zimních dnech, natož koncem léta. Přijďte si k nám připomenout tyto nezapomenutelné dny.

Ochutnávku vín doprovodí gastronomicky skvostné menu se zvěřinou, které je sestaveno na míru degustovaných vín.

4. 9. 2020 - Vína severní Itálie vinařství Peter Zemmer

4. 9. 2020 - Vína severní Itálie vinařství Peter Zemmer

24. 8. 2020

V pátek 4. září pořádá společnost Dobrá vína degustaci vín, do které jsou zařazená vína oblíbeného vinařství Peter Zemmer z italské oblasti Alto Adige.

25. 8. 2020 - Degustace velkých vín ze svahů severní Rhôny

25. 8. 2020 - Degustace velkých vín ze svahů severní Rhôny

15. 8. 2020

V úterý 25. srpna 2020 pořádá společnost Dobrá vína degustaci velkých vín ze svahů severní Rhôny. Vína doprovodí bohaté degustační menu s mušlemi svatého Jakuba.

18. 8. 2020 - Alsaská degustační večeře s degustací alsaských vín

18. 8. 2020 - Alsaská degustační večeře s degustací alsaských vín

2. 8. 2020

Letní období je v plném proudu. V polovině druhé části prázdnin si pro Vás společnost DobraVina.cz připravila degustaci alsaských vín ve spojení s tradiční alsaskou gastronomií. Své hosty přivítá sommeliér Miroslav Kredvík na zahradní degustaci hned dvěma vzorky dobře vychlazených Crémantů. V průběhu degustace ochutnáte 13 vzorků šumivých a bílých vín ze dvou ověřených vinařství. Na závěr večera budeme servírovat šálek dobrého espressa.

Alsasko je proslavené svými jedno odrůdovými víny a věhlasnými šumivými víny Crémant, které ochutnáte jako welcome drink při příchodu na tuto výjimečnou degustaci.

Alsasku dominuje produkce bílých vín. Proč tomu tak je, jaké jsou technologické postupy výroby vín a co všechno ovlivňuje zdejší mikroklima se dozvíte v průběhu řízené degustace.

Pečlivě vybraných 13 vzorků vína doprovodí precizně sestavené čtyřchodové degustační menu, tak aby dokonale podporovalo chutě vybraných vín.

Atmosféru celého večera zpříjemní posezení u ohně v případě příznivého počasí.

Zpět na výpis
Interaktivní výběr
Pomoc s výběrem+

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak uchovávat víno
10. 1. 2020

Jak uchovávat víno

V případě, že nevlastníte zámek, hrad ani obdobnou nemovitost, kde sklepení nabízí prostor k uskladnění lehkých letounů, nevěšte hlavu. I v průměrných všedních podmínkách lze uskladnit kvalitní vína. Samozřejmě, že budeme mluvit o menším množství, ale pár desítek lahví někdy i stovek najde své podmínky.

Podávání vína
24. 2. 2020

Podávání vína

K hezkému zážitku a k radosti nestačí pouze víno nachladit, otevřít a jen tak vypít. K dokonalosti daného okamžiku a vychutnání vína v jeho plné kráse je potřeba trochu více. S vínem se musí umět zacházet, otvírat při správné teplotě, odhadnout dobu dekantace před konzumací, zvolit ten správný typ sklenky a samozřejmě i pokrm.
Francouzské etikety
16. 3. 2020

Francouzské etikety

Společně s pestrostí francouzské vinné produkce vznikla i celkem široká škála etiket označující její vína.

Jak si vybrat víno
5. 5. 2020

Jak si vybrat víno

Nevíme, jestli Vás to uklidní, ale ani většina Francouzů se ve svých vínech nevyzná tak, aby si ho dokázali vybrat a zaručeně si pochutnali. Zkusíme Vám trochu pomoci nahlédnout do komplikovaného systému, ale nejdříve Vám nabídneme rychlou radu pro výběr podle typu vína, abyste mohli u nás nakoupit a pak pokračovat ve studiu již s plnou sklenicí pro Vás lahodného vína. Garantujeme Vám sice kvalitu u nás prodávaných vín, ale co konzument to jiný vkus, takže je třeba zjistit, co chutná právě Vám.

KAM DÁL?