Château Soutard, Saint Émilion Grand Cru Classé

Francouzské víno Château Soutard si oblíbíte díky harmonické aromatice bobulovitého ovoce s doteky vanilky. Červené víno je elegantní a plné. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace (či podoblast): Saint Émilion
Producent (výrobce): Château Soutard
Odrůda (-y): Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Malbec, Merlot
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2016
Objem: 0,75 l
2 200,00 Kč 1 818,18 Kč
Skladem
SKU
210039-016-075
POSLEDNÍ KUS
Černé víno Château Soutard AOC Saint Emilion Grand Cru Classé je tvořeno odrůdami typickými pro AOC Saint Emilion a pravý břeh Bordeaux [bordó]. Odrůdové složení je 63% Merlot, 28% Cabernet Franc, 8% Cabernet Sauvignon a 1% Malbec. Vinice Château Soutard se rozkládají na rozloze 30 ha a průměrný věk vinic je 35 let. Podloží je tvořeno převážně jílem a vápencem. Hrozny vinné révy se sklízí pouze ručně. Zrání tohoto červeného bordeaux probíhá 18 měsiců v dubových sudech (z toho 60% nových).

Toto červené víno nese svůdnou rubínovou barvu s fialovými odlesky. Vůně tohoto vína je jemná a harmonická s příjemnými tóny bobulovitého ovoce a jemného koření. Chuť tohoto červeného bordeaux je suchá a šťavnatá. Jemné nuance švestkových a višňových džemů se prolínají s mineralitou danou jílovitovápencovým podložím. Následuje jemně slaná dochuť. Jedná se o velmi elegantní červené víno z proslulé apelace AOC Saint Emilion Grand Cru Classé s velmi slibnou budoucností.

Toto červené víno dobře harmonizuje s pokrmy ze zvěřiny, s pečeným hovězím i jehněčím masem, s těstovinami s tomatovým základem, či s ušlechtilými sušenými uzeniny a sušenými šunkami. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto červené bordeaux z apelace Saint Emilion Grand Cru Classé ke kachnímu pâté.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí na víno je například Tiburon large nebo Vertical large s velkou oxidační plochou. Doporučujeme dekantovat toto červené bordeaux minimálně hodinu před degustací.

Toto červené bordeaux z Château Soutard teprve bude na svém vrcholu, ale vychutnat si ho můžete již nyní nebo ho archivovat ve vinném sklepě 10-20 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Château Soutard, Saint Émilion Grand Cru Classé
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.