Château Lespault Martillac, Pessac Leognan blanc

Francouzské víno Château Lespault Martillac je bílé víno s vůní exotického ovoce, dřeva a vanilky. Toto suché víno má šťavnatou texturu a dlouhou perzistenci. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace (či podoblast): Pessac Léognan
Producent (výrobce): Château Lespault Martillac
Odrůda (-y): Sauvignon Blanc, Sémillon
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2017
Objem: 0,75 l
945,00 Kč 780,99 Kč
Skladem
SKU
110134-017-075
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno Château Lespault Martillac je vyrobené v poměrovém složení 80 % odrůdy Sauvignon Blanc a 20 % odrůdy Sémillon. Vinice se nachází v apelaci Pessac Leognan jižně od města Bordeaux [bordó]. Ve společnosti Dobrá vína si myslíme, že bílá vína z apelace Pessac Leognan jsou ty nejkrásnějsí z Bordeaux.

Barva tohoto bílého vína je krásně zlatě žlutá. Z exotického ovoce cítíme tóny ananasu a manga. Příjemné je i aroma broskví a nektarinek. Zrání vína v sudu odráží jemné aromatické doteky dřeva, uzenosti a vanilky, které se archivací stanou spolu s ovocnou složkou jedním hladkým celkem. Chuti dominuje žlutě dužnaté ovoce, které přechází do tónů přezrálého angreštu. Z koření stojí za zmínku kmín a bylinková sůl. Chuť vína je suchá se šťavnatou texturou s velmi dlouhou chuťovou perzistencí.

Vhodné pokrmy k párování s tímto bílým vínem jsou připravené z drůbežího masa, které můžeme servírovat v různých zeleninových omáčkách nebo zapečené kvalitními sýry.

Vhodná teplota pro servis tohoto bílého vína je 13–15 °C. Víno degustujte ve vysoké sklenici s dostatečnou oxidační plochou a uzavřeným kalichem. Před servisem víno dekantujte, nebo alespoň nechte nadýchnout v otevřené láhvi.

Víno můžete začít konzumovat mladé, kolem druhého roku jeho stáří. Archivovat může až jedenáct let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Château Lespault Martillac, Pessac Leognan blanc
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.