Château Latour 1999, 1er Cru Classé Pauillac

Francouzské víno Château Latour 1er Cru Classé je červené víno složitého okouzlujícího aroma. Toto suché víno má velmi vytrvalé taniny a sametovou perzistenci. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace (či podoblast): Pauillac
Producent (výrobce): Château Latour
Odrůda (-y): Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 1999
Objem: 0,75 l
17 489,00 Kč 14 453,72 Kč
Skladem
SKU
210097-999-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Château Latour 1er Cru Classé je vyrobené v odrůdovém poměru 75 % odrůdy Cabernet Sauvignon, 20 % odrůdy Merlot, 4 % odrůdy Cabernet Franc a 1 % odrůdy Petit Verdot. Hrozny pocházejí z těch nejlepších vinic, které se nacházejí v apelaci Pauillac na levém břehu v Bordeaux [bordó]. Víno zrálo nejméně 18 měsíců v dubových sudech.

Víno zdobí granátová barva s rubínovými odlesky. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme aromatické tóny třešní, lesních jahod, černého rybízu a švestek. Po delší době provzdušnění se začínají uvolňovat složité tóny čerstvých lískových ořechů, kůže a grafitu. Chuť vína je suchá, s velmi vytrvalými taniny, které umožnují vínu se vyvíjet po velmi dlouhou dobu. Víno působí sametově s dlouhou dochutí a složitou aromatikou.

Toto červené víno se skvěle snoubí s komplexními pokrmy. Servírujte rafinovaně připravené vyzrálé hovězí maso s redukovanými omáčkami. Při přípravě pokrmů si dejte záležet, aby jídlo bylo harmonické a chuťové plné.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 16–18 °C. Vhodnou sklenicí je široký a vysoký tulipánovitý kalich s dostatečně velkou oxidační plochou. Před samotnou degustací víno dekantujte.

Červené víno Château Latour 1er Cru Classé  je víno, které můžete archivovat ve Vašem sklepě po dobu více než 25 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Château Latour 1999, 1er Cru Classé Pauillac
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.