Château Ferriére, Margaux Grand Cru Classé

Francouzské víno Château Ferriére pochází z apelace Margaux. Červené víno nese tóny černého bobulovitého ovoce. Suché víno je komplexní a robustní. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace (či podoblast): Margaux
Producent (výrobce): Château Ferriére
Odrůda (-y): Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2016
Objem: 0,75 l
1 595,00 Kč 1 318,18 Kč
Skladem
SKU
210023-016-075
POSLEDNÍ KUS
Červené víno Château Ferriére AOC Margaux 3ème grand cru je tvořeno odrůdami typickými pro levý břeh Bordeaux [bordó]. Jedná se o odrůdy Cabernet Sauvignon (67%), Merlot (30 %) a Petit Verdot (3%). Vinice Château Ferriére těží jak z oceánských vlivů, tak i z blízkosti mohutné řeky Gironde, což jsou klimatické podmínky velmi příznivé pro vývoj vinné révy a dobrou zralost hroznů. Vinice rostou na podloží ze štěrku a vápence a stáří vinic je 45 let. Toto červené Bordeaux zraje v barikovém sudu 18 měsíců (40% nových sudů).

Barva tohoto červeného bordeaux z Château Ferriére je intenzivní rubínově červená. Chuť vína je velmi expresivní a projevuje se v ní červené a černé ovoce a konkrétně lze rozeznat maliny, třešně, ostružiny a černý rybíz. Komplexnost v aromatičnosti tohoto červeného vína doplňuje ještě vanilka, lékořice a kořenitost pepře a kardamomu. Chuť je vyvážená s velmi dobrou strukturou. Jedná se o velmi elegantní Bordeaux s hedvábně zakulacenými taniny a s krásně zakomponovanou svěžestí. Toto červené víno má velmi dlouhý a sametový závěr a velmi slibný potenciál.

Château Ferriére se skvělé hodí ke grilovanému hovězímu masu, ale dá se kombinovat obecně s červeným masem a starším vyzrálejším sýrem. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme toto bordeaux víno ke zvěřinovému sauté.

Toto červené bordeaux z Château Ferriére servírujeme při teplotě 16 -18°C ve sklenici na víno například Tiburon large nebo Vertical large. Doporučujeme dekantovat toto červené bordeaux minimálně hodinu předem.

Toto červené víno teprve bude na svém vrcholu, ale vychutnat si ho můžete již nyní, nebo ho archivovat ve vinném sklepě po dobu 10-15 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Château Ferriére, Margaux Grand Cru Classé
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.