Château du Buxy – Laurent Cognard

Domain Cognard se nachází v oblasti Buxy v Burgundsku, v apelaci Montagny Buxy, jižní bráně ke Côte Chalonnaise. Historie uvádí, že zde vyrobená vína, byla velmi oblíbená mnichy z Cluny, údajně proto, že dávají „svěží dech a jasné nápady“.

Laurent Cognard pochází z Mâconnais, vyrůstal na venkově, mezi vinicemi a jeho cílem bylo vždy se tam usadit a vytvořit si vlastní vinařství. Cesta byla trochu klikatá, než se mu podařilo získat finanční prostředky nezbytné pro založení vlastního vinařství. V roce 1997 koupil Laurent Cognard své první keře vinné révy a začal se věnovat vinařství na plno v roce 2006 s 5,5 hektary. Dnes provozuje téměř 18 hektarů vinné révy rozmístěných mezi Loché, Montagny a Mercurey, včetně 6,4 hektarů v apelaci Montagny 1er Cru. Původně vinařství Domaine Cognard využívalo staré středověké vězeňské cely s malebnými a úzkými sklepy. Až v roce 2018 se vinařství Domaine Cognards přestěhovalo do zámku v Buxy přímo v centru města, což umožnilo vybudování degustačního sklepa a zaručilo dostatek vhodného prostoru rychle se rozvíjejícímu se vinařství.

„Mám rád svěží a vyvážená vína s dobrou pitelností“, jak říká Lauren Cognard a pokračuje „Dobrá láhev je prázdná láhev.. a jak řekl můj dědeček „Magnum láhev má správnou velikost pro pár, zvláště když Vaše žena nepije!"

1 položka

na stránce
Nastavit sestupně

1 položka

na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.