Château Brillette

Vinice Château Brillette se nacházejí v apelaci Moulis en Médoc, na půli cesty mezi Margaux a Saint Julien v Bordeaux. Moulis en Médoc je nejmenší apelací v Médocu s rozlohou jen 610 hektarů, apelace vznikla v roce 1938.

V současnosti rodinné vinařství Château Brillette vlastní 45 ha vinic. První historické zmínky o vinařství Château Brillette jsou z doby před Francouzskou revolucí, kdy zámek a vinařství vlastnil Le Blanc Mauvezin, který také vlastnil Château Mauvezin. Jeho rodina měla v 18. století v Médocu velký vliv, ale během revoluce ztratila velkou část svého majetku a půdy. 17. dubna 1796 se Pauline Le Blanc de Mauvezin provdala za Jean-Baptiste Germain Comte du Périer de Larsan a jméno Périer se dostalo i do názvu vinařství. V roce 1932 pod názvem „Château Brillette du Périer“ bylo toto vinařství klasifikováno jako Cru Bourgeois Supérieur.

V současnosti vinařství Château Brillette vedou dva bratři Romain et Erwan spolu s Lucile Dijkstra, která postupně prosazuje a realizuje pravidla biodynamického a ekologického pěstování vinné révy.

1 položka

na stránce
Nastavit sestupně

1 položka

na stránce
Nastavit sestupně
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.