Chassagne Montrachet AOC, Jadis

Francouzské víno Chassagne Montrachet Jadis je bílé víno vyrobené z odrůdy Chardonnay. Suché víno je vinifikováno v keramické amfoře. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Chassagne Montrachet
Producent (výrobce): Domaine Roux
Odrůda (-y): Chardonnay
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2017
Objem: 0,75 l
1 465,00 Kč 1 210,74 Kč
Skladem
SKU
110067-017-075
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno Chassagne Montrachet AOC Jadis z vinařství Domaine Roux je vyrobené z typické burgundské vinné odrůdy Chardonnay, vinifikované v keramické amfoře. Hrozny pocházejí z vinice rozléhající se jižně od slavného vinařského města Beaune v apelaci Chassagne Montrachet v Burgundsku. Jemné rozdíly ve vínech v rámci této apelace jsou způsobeny drobnými rozdíly v půdě, expozici a nadmořské výšce (cca 220–325 m). Podloží je tvořené vápencovými oblázky a písky. Tradiční vinifikace a zrání probíhá v keramické amfoře o objemu 250-300 l, zrání pak po dobu 18-20 měsíců.

Toto skvělé Chardonnay má krásně zlatavou barvu s odlesky. Vůně je jemná, elegantní s jemnými tóny bílých květin a zralých peckovin. Ve společnosti Dobrá vína jsme v tomto bílém víně objevili i vůni žlutomasé broskve. Časem se v tomto burgundském víně objeví i tóny včelího vosku a zralé hrušky. Toto velmi zajímavé Chardonnay je příjemně minerální, ovocné a elegantní a s lety zrání bude ještě plnější.

Toto bohaté francouzské Chardonnay můžete servírovat s delikátními pokrmy z ryb, krevet a z kvalitního drůbežího. Toto bílé víno se skvěle snoubí s dušenými rybami, korýši a drůbežím masem. Velmi vhodné jsou i různé sýry. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme k tomuto francouzskému vínu delikátní terinu z uzeného pstruha, nebo francouzský slepičí rillettes.

Ideální teplota pro servis tohoto bílého vína je 12-14 °C. Vhodná sklenice na víno je větší burgundský kalich s dostatečnou oxidační plochou.

Bílé víno Chassagne Montrachet Jadis z vinařství Domaine Roux bude na svém vrcholu 3 až 5 let po sklizni hroznů, kdy umí přinést přesnou informaci o svém původu a nadchnout i náročnějšího milovníka burgundských vín. Ale můžete ho archivovat ve vinném sklepě i 10-15 let.

Více o vinifikaci vín zde v článku
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Chassagne Montrachet AOC, Jadis
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.