Chassagne Montrachet AOC

Francouzské víno Chassagne Montrachet je bílé víno vyrobené z odrůdy Chardonnay. Toto suché víno s tóny vanilky a limetek má komplexní a svěží chuť. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Chassagne Montrachet
Producent (výrobce): Domaine Jean Chartron
Odrůda (-y): Chardonnay
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2015
Objem: 0,75 l
1 549,00 Kč 1 280,17 Kč
Skladem
SKU
110334-015-075
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno AOC Chassagne Montrachet z Domaine Jean Chartron je vyrobené z odrůdy Chardonnay. Vinice se nachází v apelaci Chassagne Montrachet v oblasti Côte de Beaune v Burgundsku a sousedí s dalšími věhlasnými parcelami. Půdy v apelaci Chassagne Montrachet jsou v dominantě vápenité opuky s vysokým podílem oxidu železa rozpuštěného v jílu, což tvoří místní půdy červenooranžové. Je jasné, že tato skladba vytvořila i specifické textury minerálního projevu místních vín, pro které jsou často vyhledávány těmi nejnáročnějšími obdivovateli burgundských vín. Způsob vinifikace a šlechtění tohoto burgundského Chardonnay je velmi šetrné, aby byla udržena co nejbohatší skladba, jak aromatických látek, tak i komplexnost struktury. Fermentace probíhá v dubových sudech (30% nových). Šlechtění vína probíhá v sudech tradiční metodou sur lies (na jemných ušlechtilých kvasných kalech) po dobu 10 měsíců.

Toto burgundské bílé víno má světle žlutou, zářící barvu. Vůně je velmi živá a temperamentní s jemnými tóny vanilkové smetany, s tendencí až k vanilkovým pudinkům. Chuť vína je komplexní a svěží s dominantou tónů limetek. Ve společnosti Dobrá vína oceňujeme, že toto suché víno je dokonalým otiskem terroiru apelace Chassagne Montrachet.

Toto burgundské Chardonnay se dobře snoubí s pokrmy z ryb, korýšů a ušlechtilé drůbeže, eventuálně i s telecím v případě úprav s jemnými omáčkami, s tvrdými vyzrálými sýry z kravského a ovčího mléka. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme k tomuto burgundskému bílému vínu i francouzskou terinu z uzeného pstruha nebo králičí pâté.

Ideální teplotou pro servis tohoto burgundského Chardonnay je 13-15°C. Sklenici na víno vybírejte s velkým kalichem o obsahu 600 ml, která umožní dokonalé rozvolnění a udržení aromatického spektra.

Toto Chardonnay z apelace Chassagne Montrachet z Domaine Jean Chartron doporučujeme degustovat od 4.roku. Archivovat ho můžete ve vinném sklepě po dobu až 10 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Chassagne Montrachet AOC
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.