Champagne 1er Cru Grande Réserve Brut 3l

Champagne víno Fourny Grande Reserve je vyrobené z odrůdy Chardonnay a Rulandské modré. Toto suché víno stojí na ovocné textuře s výraznou mineralitou. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Champagne
Apelace (či podoblast): Vertus
Producent (výrobce): Veuve Fourny Et Fils
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: Neročníkové
Objem:
5 990,00 Kč 4 950,41 Kč
Skladem
SKU
340016-555-300
POSLEDNÍ KUS
Champagne Fourny Grande Reserve je šampaňské bílé víno, které pochází z vinařského regionu Champagne. Láhev Jeroboam o objemu 3 l je vhodná například jako krásný dárek, nebo ideální přípitek na Vaší oslavu. Víno je vyrobené v odrůdovém poměru 80 % odrůdy Chardonnay a 20 % odrůdy Pinot Noir. Toto Champagne víno je zařazené do jakostní kategorie Premier Cru Reserve. Víno je složeno ze dvou podílů. První 40 % podíl vína pochází z rezerv třech předchozích ročníků vína, které byly uskladněny v dubových sudech. Druhých 60 % vína pochází z poslední sklizně. Vhledem k neustálému jakostnímu vzestupu produkce tohoto vinařství, se tyto vína řadí mezi stálice společnosti Dobrá vína.

Na první pohled je vidět jiskrné řetízkové perlení, které je jemné a dlouho trvající. Barva je světle žlutá se zlatavými odlesky. Ve společnosti Dobrá vín rozpoznáváme svěží a jemnou vůni s tóny citrusů manga, liči a kandovaného ovoce s doteky medu a opečeného toastu. Minerální, suchá a kořeněná chuť, svěžest a harmonie s doteky vanilky a kvasného aroma jsou typickými znaky Champagne Fourny Grande Reserve.

Toto Champagne víno se dokonale snoubí s ústřicemi, mořskými šneky i slávkami. Víno můžeme servírovat také s rybami i drůbeží. Samozřejmě víno můžete využít jako aperitiv, nebo welcome drink na Vaší oslavě.

Toto šumivé víno doporučujeme servírovat při 6–8 °C. Servírujte ve vinné sklenici na Champagne vína.

Víno je už po jeho zakoupení připravené ke konzumaci. V případě, že ho necháte ve Vašem sklepě do pěti let, nemusíte se obávat.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Champagne 1er Cru Grande Réserve Brut 3l
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.