Beaune AOC 1er Cru, Les Gréves

Francouzské víno Beaune 1er Cru Les Grèves je červené víno s dominantním minerálním aroma. Toto suché víno má pevné taniny s výraznějšími kyselinami. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Bourgogne (Burgundsko)
Apelace (či podoblast): Beaune
Producent (výrobce): Domaine Rapet
Odrůda (-y): Pinot Noir (Rulandské modré)
Druh vína: Suché
Barva: Červené
Ročník: 2010
Objem: 0,75 l
2 480,00 Kč 2 049,59 Kč
Skladem
SKU
210101-010-075
POSLEDNÍ KUS
Burgundské červené víno z apelace Beaune Graves, která je zařazená v jakostní kategorii Premier Cru, je vyrobené z odrůdy Pinot Noir. Vinice se nacházejí na štěrkově písčitých půdách a jejich stáří se pohybuje kolem 50 let. Červená vína z domény Rapet jsme si ve společnosti Dobrá vína velice oblíbili.

Barva tohoto červeného vína je podobná světlejšímu granátu. Víno na první pohled působí svěže a elegantně. Vůně tohoto vína je jemná a rozpoznáváme v ní byliny, višně, hroznové víno a jemnou kořenitost. Dominantní vrstvou aroma jsou minerální tóny. Opravdu lze cítit kameny. Minerální vrstvy přecházejí i do chuťových tónů tohoto vína. Třísloviny jsou pevné, dobře vystavěné a chuť kyselin je výraznější. Chuť vína je suchá.

Vhodným pokrmem, který doprovodí toto červené víno, je kohout na víně. Kořenová zelenina s kořením vytvoří perfektní základ, který bude náramně podporovat chuťový projev červeného vína. Na Vašem stole můžete servírovat i ušlechtilé uzeniny s černými olivami. Ti z Vás, kteří milujete klasickou rajskou omáčku, budete mile překvapeni, jaký nový rozměr Vám přinese doprovod červeného vína vinařství Rapet.

Doporučená teplota pro servis tohoto červeného vína je 15 °C. Víno servírujte ve větším kalichu s dostatečně velkou plochou pro oxidaci vína.

Degustaci doporučujeme nejdřív po 4–5 letech od sklizně hroznů. Teprve tehdy začíná být víno příjemně otevřené a připravené začít komunikovat. Ve Vašem sklepě může zůstat i 12–15 let.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Beaune AOC 1er Cru, Les Gréves
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.