Anjou AOC, Le Paradis BIO

Francouzské víno Le Paradis je bílé víno vyrobené z odrůdy Chenin Blanc. Suché víno s intenzivním aroma a minerální chutí s kouřovým podtextem. Celý popis
Země původu vína: Francie
Oblast: Vallée de la Loire
Apelace (či podoblast): Anjou 
Producent (výrobce): Domaine de Juchepie
Odrůda (-y): Chenin Blanc
Druh vína: Suché
Barva: Bílé
Ročník: 2017
Objem: 0,75 l
1 290,00 Kč 1 066,12 Kč
Skladem
SKU
110108-017-075
POSLEDNÍ KUS
Bílé víno Anjou Le Paradis z malého vinařství Domaine de Juchepie je vyrobené z odrůdy Chenin Blanc v apelaci Anjou ve vinařské oblasti údolí řeky Loiry (Vallée de la Loire). Podloží vinic je tvořeno břidlicí a vulkanickými horninami. Toto bílé francouzské víno je vyrobené v biodynamické produkci a zrálo sur lies (na ušlechtilém jemném kvasném sedimentu) 11 měsíců v dubovém sudu (50 % nových).

Toto bílé víno zdobí jiskřivě žlutá barva s jemným jantarovým odleskem. Vůně je intenzivní, lehce nasládla s tóny bílých květů s rafinovaností včelího medu. Víno se neustále otevírá a nutí nás k opětovnému napití. Chuť je plná a extraktivní s nuancemi kompotované ovoce a exotického koření. Závěr vína je minerální a nečekaně dlouhý s delikátním kouřovým až lehce dýmovým podtextem.

Tento Chenin Blanc se dobře snoubí s paštikami, pečenou drůbeží, rybími pokrmy, italskými těstovinami obzvláště pokud obsahující sušenou šunku, nebo Pancettu a se širokou škálou sýrů, nejen z kravského mléka. Ve společnosti Dobrá vína doporučujeme k tomuto francouzskému bílému vínu také francouzskou lososovou terinu, nebo slepičí rillettes.

Ideální teplota pro servis tohoto francouzského bílého vína je 14 °C. Vhodná sklenice na víno je větší kalich tulipánovitého tvaru.

Bílé víno Anjou Le Paradis bio můžete archivovat až 6–10 let ve Vašem vinném sklepě.
Napište svou recenzi
Prohlížíte si:Anjou AOC, Le Paradis BIO
Vaše hodnocení
DOBRÁ VÍNA s.r.o. © 2021 Všechna práva vyhrazena. Vytvořeno v GetReady s.r.o.